Миколенко: У збірної України немає відпускного настрою

Захисник збірної України Віталій Міколенко оцінив майбутній матч Ліги націй проти Ірландії. Гра відбудеться 14 липня, початок о 21.45.

 – 5-й матч поспіль за короткий термін. Чи є емоційна та фізична втома?

– Я думав про це. Але немає такого, щоб в один ряд поставити слова збірна України та втома. Я приїхав сюди грати за Україну, за своїх рідних та тих, хто нас підтримує. Не можна втомитися у збірній України.

 – Як вас привітали з першим голом за збірну? І як вас підтримує «Евертон» у ці складні часи?

– Я отримав вітання від одного з тренерів «Евертона», а також гравця збірної Шотландії Паттерсона (гравець «Евертона»). Я радий, що «Евертон» запросив «Динамо» провести контрольний матч, і це дуже важливо. Хочу всім подякувати, усі країни, де ми проводили матчі.

– Яремчук жартома сказав, що ти не вмієш святкувати голи. Що ти відповів йому?

– Я забив перший гол, от і все. Мені хочеться допомагати команді, забив – добре. Про святкування я не думав, а думав лише про те, як допомогти команді.

 – Вже дуже довго триває збір національної команди. З якими емоціями наближаєтеся до останньої гри на цьому відрізку?

– Емоції позитивні, бо виграли останній матч. А коли перемагаєш, то скоріше йде відновлення. Не бачив такого настрою у хлопців, мовляв, уже всі у відпустці. Викладатимемося на 100%.

 – Віталію, «Евертон» боровся за виживання, а в Україні почалася війна. Як ви почувалися?

– Зараз почуваюся нормально. Але краще б зараз ми могли грати в Україні. Скажу, що це був найважчий час. Коли раніше я мав якісь проблеми дрібні в житті, то я вважав, що це величезні проблеми. А в «Евертоні» мені треба було виходити та доводити. Потрібно було зосередитися на футболі та грати.

 – Як гравець збірної Ірландії Шимус Коулмен допоміг тобі у «Евертоні»?

– Розкажу одну історію. Коли я прилетів 31 грудня до Англії, я тільки познайомився з новими партнерами. Але на Новий рік Шимус мені написав, що знає, як мені важко на новому місці, і що він завжди готовий мені допомогти і буде поруч, поки я в «Евертоні». І з того часу він мені дуже допомагає. Великий капітан.

– Сергій Сидорчук розповідав, що його родина у Запоріжжі, а поряд з містом – російська армія. Яка ситуація у вашої родини?

– Мої батьки у Києві. На щастя, з ними все гаразд. Мої друзі у різних містах України. Намагаюся підтримувати зв’язок з ними. Вони більш-менш у безпеці.