Петраков: Хочу подякувати Пятову за все, що він зробив для українського футболу

Головний тренер збірної України Олександр Петраков прокоментував перемогу 3:0 над Вірменією в Лізі націй:

– Хочу подякувати Андрію Пятову за все, що він зробив для українського футболу. Дуже сумно, але він сам захотів піти. Так і сказав мені: «Васильовичу, є хороші молоді хлопці, мені треба дати їм дорогу». Завтра о 6 ранку він вже їде зі збірної.

Стосовно гри – хлопці грали добре, створили багато моментів, і сьогодні реалізували їх. Рухаємося далі.

– Які враження від замін? Миколенко забив, Довбик теж сильно ввійшов у гру. Чому ви так емоційно реагували на голи?
– Ну, я така людина. Тим, хто не працював у футболі, важно це зрозуміти. Заради таких миттєвостей ми і живемо, це адреналін. Я радів за хлопців.

Миколенко вийшов на заміну тому, що Зінченко втомився і отримав жовту картку. Я боявся, щоб не було вилучення. Я Зінченка просив зіграти на цій позиції тому, що Миколенко провів три гри, втомився, а Соболь тільки почав тренуватися.

Ярмоленко захворів, у нього висока температура. Він хотів грати, але я сказав, що не треба. Думаю, до 14-го числа він відійде і буде грати, як і Сирота.

– З трансляції здавалося, що на трибунах прекрасна атмосфера, майже домашня. Як це відчувалося на полі?
– І гравцям, і тренерам добре грати, коли є вболівальники. А сьогодні атмосфера була чудовою, майже як в Україні. Грати у Лодзі було правильним рішенням. Прийшло багато співвітчизників, вони раділи. Всі хочуть додому, щоб закінчилася війна. Можемо тільки подякувати за підтримку, вона багато чого вартує.

– Ми вже звикли за попередніми матчами, що суперники показують якісь жести підтримки Україні. Сьогодні з боку Вірменії такого не було видно. У приватному спілкуванні цієї підтримки не було?
– Перед грою до мене підійшов тренер з перекладачем, побажав всього найкращого, щоб скоріше закінчилася війна. Після гри гравці підійшли і тренери, подякували. Все добре.

Це наша війна. Я бачу, що люди навколо вже потрохи втомлюються від війни. Ми повинні самі собі допомагати – війну закінчити, відбудовувати країну. Добре, якщо світ буде допомагати.

– Ви вже говорили про застуду. Нема підозри на якусь епідемію в команді?
– Ні, нема. Була складна погода в Уельсі – дощ, вітер, дуже холодно. Не всі зразу захворіли. Думаю, немає ніякої інфекції. Ситуація контрольована.

– Як ви оціните Зінченка на позиції лівого захисника?
– Ну якщо його туди Гвардіола ставить – значить добре. Це збірна, гравці повинні вміти грати на 2-3 позиціях.

– Як команда попрощається з Пятовим?
– Банкету не буде. Він їде рано-вранці, о 6 годині. Я попросив хлопців, щоб нічого не було. Він ще буде прибувати в збірну, коли команда буде збиратися в вересні. Закінчити в збірній – це не моє рішення, а його. Думаю, він ще пограє на хорошому рівні.

Sport.ua