Кропивницькій «Зірці» – 110: історія вимагає точності

Сьогодні, 29 жовтня, кропивницька Зірка святкує День народження – 110 років.

У 2012 році, дослідивши архівні матеріали, клуб дійшов висновку, що роком заснування футбольного гуртка «Ельворті» (надалі – «Червона зірка», «Металіст», «Сільмаш», «Трактор», «Торпедо», «Динамо», «Зірка НІБАС», «Зірка») слід вважати 1911 рік. Були використані критерії, вироблені Федерацією футболу України на нараді 19.05.1999 р. для визначення джерел всього українського футболу (офіційно проанонсована в пресі організація матчу; участь місцевих гравців в команді, яка є членом організованої спортивної структури; гра в футбол за діючими тоді футбольними правилами; екіпіровка гравців; ігрове поле достатніх розмірів; присутність судді та глядачів).

При цьому першим таким відомим матчем для нашої команди став поєдинок футбольного гуртка «Ельворті» проти 1-ї команди чоловічої гімназії, який закінчився з рахунком 4:1 на користь ельвортівців.

Матч відбувся 16 жовтня 1911 року за юліанським календарем (так званим «старим стилем»), який в нашій країні використовувався до 1918 року. Перехід на григоріанський календар було запроваджено з 16 лютого 1918 року і цей день стали вважати 1 березня 1918 року. Подвійною датою датуються події та документи в тих випадках, коли необхідно вказати «старий» і «новий» стилі (а саме ювілейні дати, основні події у всіх роботах біографічного характеру і т.і.). Всі дані в історії кропивницького клубу вказані саме таким чином. Зважаючи на це, офіційною датою заснування клубу є 16 (29) жовтня 1911 року.

Офіційний сайт ФК Зірка