Пилипенко розповів про кіберфутбол та чемпіонат з футзалу

PulupenkoВиконавчий директор Кіровоградської обласної асоціації футболу Ярослав Пилипенко розповів про подальші плани та спортивну інфраструктуру у Кіровоградській області.

– Ярослав Михайлович, яка ситуація в місті Кропивницький з футбольною інфраструктурою?

– З футбольною інфраструктурою в нас в місті є проблеми, але це залежить від органів місцевого самоврядування та від керівництва країни і вони повинні бути  зацікавлені в здоровій нації. Не хочеться говорити чи докоряти комусь з керівництва, але хочеться, щоб вони відкрили очі не тільки на напрямок торгівлі в місті та області, а й на те, що молоді не має де займатись ігровими видами спорту.

Чемпіонат міста з футболу складно провести; стадіон «Дозатор» в занедбаному стані, стадіон Факультету фізичного виховання лише завершує реконструкцію, стадіон «Юність» КЗ «КДЮСШ-2» – тяжко назвати придатним для проведення ігор з футболу. Стадіон «ІКАР» не має відповідального за належний стан, коли там був Сергій Миколайович Таран все було по іншому.

Все навантаження лягає на стадіон «Зірка», але навіть за великого бажання цей спортивний комплекс не в змозі забезпечити проведення тренувального процесу та всіх матчів, адже там ще є своя футбольна Академія, головна команда ФК «Зірка», де проводяться безліч матчів від обласних, Всеукраїнських змагань ДЮФЛУ і завершуючи «Прем’єр лігою» (ФК «Інгулець») на це все потрібний час, тому на цей час маємо те, що маємо. Як висновок нехай той хто отримав перемогу у депутатських кріслах в міську раду та керівництво міста розроблять програму розвитку футбольної (спортивної) інфраструктури на найближчі декілька років тому що роботи непочатий край. А після коронавірусу, нації необхідні фізкультурно-спортивні зали, басейни, стадіони та футбольні поля для реабілітації та відновлення повноцінного здоров’я.

– Що зі стартом чемпіонату футзалу в цьому році?

– Стосовно футзалу також складна ситуація. Було вирішено обмежити кількість команд-учасниць в зв’язку з обмеженим часом в залах, але й це виявилась не єдина проблема. В країні вводять  «карантин вихідного дня», який ніхто не передбачав, потрібно було шукати вихід з цієї ситуації. Так як у нас починаючи з цього року змагання отримали статус Відбіркового етапу Чемпіонату України серед команд «2 ліги», ми мали право розпочинати змагання. Керівництво залів, розуміємо, хотіло мати гарантії, що ми дійсно маємо право проводити ці змагання, після введеного карантину вихідного дня. Їм було направлено всі підтверджуючі документи стосовно цього, це лист від Української асоціації футзалу, про те, що ми дійсно офіційно включенні до календаря спортивно-масових заходів АФУ, лист від Кіровоградської обласної державної адміністрації про те, що ми маємо право проводити свої змагання, з дотриманням карантинних норм, лист від товариства червоного хреста України про те, що вони беруть на себе забезпечення та контроль за виконанням та дотриманням карантинних норм учасників змагань та сам тимчасовий медичний протокол, яким повинні користуватись всі учасники змагань. Але навіть після надання цих листів керівництву спортзалу, вони не наважилися надати спортзал для проведення наших змагання у вихідні дні.

Було ще декілька варіантів проведення змагань, тимчасово розпочати в залі КНТУ «Екстра лігу та можливо «Першу лігу», а інші дві ліги в «ПТУ №2», але ви самі розумієте, умови не найкращі, десь прохолодно, в зв’язку з цим може погіршитись стан здоров’я учасників, чим ризикувати не хотілось, а десь умови не відповідають рівню «Екстра-ліги», тому на даний час змагання не розпочато, очікуємо відкриття «СДЮШОР-2», який буде мати відповідні комфортні умови, можливо буде змінена система проведення змагань, щоб встигнути закінчити змагання у вказаний термін, якщо зміниться ситуація на краще в країні.

Всі ми повинні розуміти, що цінніше ніж здоров’я не може бути нічого, нехай не буде змагань але, щоб кожен з нас та їх близькі та рідні не хворіли, а все інше повернеться з часом.

– Декілька днів обласний футбол обговорює питання стосовно «Кіберфутболу», яка Ваша думка стосовно цього?

– Стосовно першого турніру з «Кіберфутболу» ідея має право на життя для залучення до футболу і інших верств населення. В перші дні вже читав інформацію, що хтось з інтересом сприйняв цю інформацію, хтось ні, не розуміючі, що всі учасники цього турніру, це не діти, а дорослі вже люди, які мають фінансову можливість, саме так, придбати і утримувати ігрову консоль коштує грошей, яких не кожен може мати. Були думки, що буцімто «Кіберфутбол» забере з тренування молодих гравців, знову нісенітниця тому, що вік учасників не молодше 16, а це вже не дитина в футболі це точно. Наприклад є гравці, які із за травм, наприклад, або за станом здоров’я не можуть повноцінно бути в футбольному житті, чому вони не можуть буди в нашій футбольній родині, так можливо за ігровою консоллю, але все ж таки з нами «футбольною родиною». Тому думок може бути безліч, ті хто не розуміють цього будуть намагатися казати, що це не правильно, але прогрес не зупинити, хто хоча б якось розуміється на цьому, будуть підтримувати цю ідею. Цей футбол нікому не заважає, майданчики не забирає, кошти не забирає на організацію і проведення турнірів, учасники витрачають власні кошти, і щоб ви розуміли ідея саме «Кіберфутболу» не «ігроманії», не «шутерів», «гонок» або інше, що може впливати негативно на людей. Є в планах ідея потім проводити турнір з футболу серед учасників «Кіберфутболу» та паралельно серед цих же учасників проводити турнір з футзалу, тим самим це призведе ще до більшого залучення до гри мільйонів учасників та цікавого дозвілля.

– Які плани на майбутнє?

– Все-таки розпочати чемпіонат з футзалу, а для цього також потрібно щоб всі дотримувались всіх встановлених норм карантину, зрозумійте якщо ми самі не подолаємо цю халепу, ніхто не прийде і за нас це не зробить, всі повинні розуміти, що тільки ми можемо зробити собі краще, а для цього потрібно не скептично ставитись до того, що відбувається, а з відповідальністю. Надалі все-таки власними можливостями, якщо влада не розуміє, навести лад на стадіоні «Дозатор» та провести чемпіонат міста з футболу, а там час покаже, будемо сподіватися, що все налагодиться і буде добре.

Всім бажаю міцного здоров’я та терпіння, все буде добре ще не один раз зустрінемося на футбольних полях.

Пресслужба КОФФ