Юнаки ФК «Олександрія» зазнали розгрому від гірників (+відео)

0353_22У рамках 13 туру ФК «Олександрія» U-19 приймав ФК «Шахтар» U-19 Донецьк. Гра проходила на стадіоні «Ніка» на полі зі штучним покриттям.

До звітного матчу ФК «Олександрія» U-19 займав третю сходинку у турнірній таблиці з 25 заліковими балами (12 матчів), а ФК «Шахтар» U-19 очолював турнірну таблицю з 30 очками (11 матчів). Тобто, на нас чекала цікава гра місцевої команди з лідером чемпіонату сезону 2019/2020.

Футбол неможливий без статистики. Тому, пропоную вам коротенький похід у недалеке минуле. Свій перший матч у чемпіонатах України серед юнаків (U-19) футболісти «Олександрії» та «Шахтаря» провели 9 серпня 2015 року на стадіоні «ГОЛовківський» у перлині степового краю красені-селі Головківці. Після перемоги у першому турі того сезону над «Динамо» U-19 у Києві, наші земляки, які набрали хід, перемогли ще одного українського гранда – «Шахтар» U-19. Рахунок тієї дуже пам’ятної для мене зустрічі був – 2:1. Але, на жаль, це була єдина перемога наших юнаків над «гірниками». В решті зустрічей перемагали лише гравці «Шахтаря» U-19. Загалом, між собою суперники провели вісім матчів: сім перемог «Шахтаря» U-19 та одна – «Олександрії» U-19. Різниця м’ячів: 17-5 = +12 на корись «гірників». Найбільші перемоги донеччан – 5:2 на стадіоні «Ніка» на полі зі штучним покриттям 21 квітня 2017 року та – 3:0 на стадіоні «ГОЛовківський» 12 квітня 2019 року. От тепер, друзі, картина зрозуміла і я переходжу безпосередньо до цього двобою.

Почну з погоди. Вночі і з ранку в Олександрії був мороз до мінус 10 градусів та дув дуже поривчастий вітер. До початку гри трохи потеплішало та вгомонився вітер, а на небі яскраво засіяло Сонце. Комфортніше умов для гри у футбол і не придумати! З самого початку гра була рівною. На атаки «містян» одразу були аналогічні відповіді «гірників». Але, чесно кажучи, то були полумоменти і справа до голу не доходила. Так проходила хвилина за хвилиною і матч якось втратив свою привабливість, як на мене. Треба бути об’єктивним та признати, що незначна перевага була на боці гостей. Ця перевага і матеріалізувалася у вигляді забитого м’яча. Дуже прикро, що це сталося на останній хвилині тайму (45+1). Автором голу став Дмитро Авдєєв, що грав під четвертим номером. Цей гол «у роздягальню», відверто кажучи, зіпсував настрій глядачам, що, не дивлячись на морозець, зібрались на трибунах стадіону. Серед них були постійні вболівальники з мікрорайону Перемога – мої давні друзі, що не пропускають жодного матчу. Отже, на перерву команди пішли при рахунку – 0:1.

Початок другого тайму став справжньою печалькою для місцевої команди. На 48-й хвилині юні «жовто-чорно-зелені» явно порушили правила у межах свого штрафного майданчика і арбітр зустрічі Олег Шкурченко, що був поруч, без вагань показав на «позначку». Пенальті чітко реалізував Абдулла Абдуллаєв – 0:2. Після цього, образно кажучи, холодного душу, «трикольорові» активізувалися і почали наполегливо шукати шляхи до успіху. І в них було безліч шикарних моментів, щоб зробити камбек! Але сьогодні футбольний Бог не допоміг їм відзначитися хоча би одним голом. Натомість, відбулося дежавю. На 63-й хвилині у своєму карному майданчику олександрійці знову реально порушують правила і записують у свій пасив ще один 11-метровий. Його знову пробиває Абдулла Абдуллаєв. Він робить рахунок – 0:3 та фіксує дубль. До честі олександрійців, навіть такий сумний рахунок не зупинив їх бажання відігратися. Вони зробили справжню навалу на ворота «Шахтаря» и мали б забивати, та це був явно не їх день. Фортуна їм не посміхалася і «шкіряний» обходив сітку воріт донеччан осторонь. Варто пригадати, як на 72-й хвилині Микола Хименюк, вийшов віч-на-віч з голкіпером «Шахтаря» Микитою Турбаєвським та потужно пробив по воротах. Але кінчиками пальців кіпер дотягнувся до м’яча і той влучив у стійку воріт, а рикошетом від неї за лицеву лінію. Ото справді був момент так момент! Були і інші гольові епізоди. Але якщо не щастить, то не щастить. На 82-й рахунок стає – 0:4. Це було так. З правого флангу атаки йде точний пас на Данила Гончарука вздовж лицевої лінії. Тому нічого не залишалося, як підставити ногу. Він так і зробив, замкнувши цю філігранну передачу партнера по команді. Більше голів ми не побачили. Остаточний рахунок матчу – 0:4. Є над чим працювати тренерському штабу та гравцям нашої юніорської команди.

Оскільки «Ворскла» U-19 сьогодні (22.11.2019) виграла у «Карпат» U-19 з рахунком – 2:0, а «Волинь» U-19 перемогла «Дніпро-1» U-19 з рахунком – 5:0, команда «Олександрія» U-19 (13 ігор) опустилася на п’яту сходинку турнірної таблиці. Наразі, «Волинь» U-19 (14 ігор) на третьому місці, а «Ворскла» U-19 (12 ігор) – на четвертому.

Наступну гру ФК «Олександрія» U-19 проведе знову вдома з ФК «Карпати» U-19 Львів. Базовий день 14 туру – 29.11.2019. Вболівайте за нашу талановиту молодь! Любіть футбол!

«Олександрія» U-19 – «Шахтар» U-19 – 0:4 (0:1)

22.11.2019 р., 11-00, стадіон «Ніка» поле зі штучним покриттям, Олександрія, 70 глядачів, -6 С°

Головний арбітр: Олег Шкурченко (Черкаська обл.)
Асистенти арбітра: Гусейн Мустафаєв (Харків), Артем Запоріжський (Харків)
4-й арбітр: Денис Федан (Олександрія)
Спостерігач арбітражу: Олексій Гордієнко (Дніпро).

«Олександрія»: Ферт, Коноваленко – к/к, Самар, Водяницький, Дубілей (Василенко, 71), Гезело, Гаркуша, Лучка (Хименюк, 63), Каранга, Гогітідзе, Мустафаєв (Савіцький, 59)

Запасні: Борисенко, Тилінський, Фальковський, Хобта

Ст.тренер – Юрій Гура

«Шахтар»: Турбаєвський, Козік (Удод, 68), Якуба – к/к, Авдєєв (Хромей, 59), Рудавський, Судаков (Сименко,71), Егбуджуо (Капінус,68), Кобилянський, Гончарук, Кобак (В’юнник, 59), Абдуллаєв

Запасні: Музичка, Гулько