Згадаємо у 2018 році: Катерина Онісімова гідно представила Україну на міжнародних змаганнях

Onisimova

Добігає до завершення 2018 рік. То ж нині хочеться підвести певні спортивні підсумки року у Знам’янському районі. 

Раніше згадували про Першість Знам’янського району з футзалу , волейболу , баскетболурозіграш Кубка Отаманів Холодного Яру , турнір з міні-футболу до Дня Конституції України,  шахів і шашокрозіграш кубка пам’яті Сергія Коржаобласні змагання “Краще спортивне село Кіровоградщини 2018 року”змагання з тенісу настільного , змагання до Дня фізичної культури та спортукубок району з футболутурнір до Дня сільського господарства “Кубок закриття сезону”тріумфальний виступ велосипедистів з Мошориного в ОСІВсеукраїнські змагання з велоспорту до Дня Перемогивідкритий чемпіонат області з легкої атлетикичемпіонат Знам’янського району з футболувсеукраїнські змагання пам’яті ЗТУ С.І. Симоненка.

Нині ж згадаємо виступ уродженки Знам’янського району Катерина Онісімова у складі збірної України на ІІІ літніх Юнацьких Олімпійськиї іграх, які з 6 по 18 жовтня відбувалися в аргентинському Буенос-Айресі.

Катерина Онісімова нині тренується у м. Дніпро від керівництвом Олександра Охріменка. Першим тренером же є вчитель фізичної культури і спорту Володимирівської ЗШ (Знам’янський район) Віталій Воровський.

16 жовтня Катерина Онісімова виступала на Юнацьких Олімпійських іграх. У кросі на 4 км Катерина посіла 33-є місце серед 56-ти спортсменок. Відзначимо, що в кросі найкращі результати показали спортсменки з Африки – перші 7 місць посіли представниці країн Африки.

До речі 12 жовтня у бігу на 2000 метрів з перешкодами Катерина посіла 14-е місце. Її результат 7:00:85. Зазначимо, що цей результат є хорошим, адже Катерина є однією з наймолодших учасниць забігу. Лише чотири спортсменки (серед них і Катерина) 2002 року народження, інші 14 спортсменок 2001 року народження.

У кросі медалі не розігрувалися. Вона була другим етапом змагань для спортсменів, які спеціалізуються з бігу на 1500 м, 3000 м і 2000 м з перешкодами. Атлети долали 4 км. Були серед них і двоє українців – Катерина Онісімова (14.25 хв і 33-є (10-те серед атлеток її дисципліни) місце) й Олександр Гонський (12.58 хв і 44-е (15-те) місце).

Тут уже при визначенні переможців додавали не результати, а місця, які посіли спортсмени у кожній з дисциплін. За цим показником Катерина Онісімова посіла 11-е місце з бігу на 2000 метрів з перешкодами.

Onisimova-vl

Після повернення до України вдалося поспілкуватися з Катериною. Ось фрагмент розмови  знею:

– У липні на юнацькому чемпіонаті Європи ти продемонструвала кращі свої результати. Вдалося вийти на пік форми?
– Так, у півфіналі та фіналі чемпіонату Європи в Угорщині вдалося покращити свої особисті кращі результати у кар’єрі. Я задоволена своїм виступом в липні. Той виступ дозволив мені здобути таку омріяну путівку до Аргентини. Окрім того виступи в Угорщині дозволили себе порівняти в суперницями з інших країн і це був як один з основних етапів підготовки до третіх Юнацьких Олімпійських Ігор. В Аргентині планували ще покращити свій результат, але склалося не так, як хотілося…

– Що в Аргентині стало на перешкоді покращення результатів?
– Я впевнено бігла майже всю дистанцію і наприкінці забігу перед перешкодою з водою не підібрала атакову ногу. Перешкода з водою одна з найбільш складних. Її долати варто з розумом і за сто метрів до неї вже знати якою ногою будеш відштовхуватися. Пішла не «моя» нога і за одне коло до фінішу все склалося не так, як було потрібно. Ритм, час, техніка – все пішло на перекір. Це дуже вплинуло на результат і підсумкове місце за сумою бігу з перешкодами і кросі.

– На скільки складно було акліматизуватися в Аргентині?
– Перші дні взагалі далися дуже легко. Ми приїхали на аргентинський час увечері і лягли спати. Потім пару днів було комфортно, а от з четвертого по сьомий дні був найскладніший період – постійно хотілося спати. А тоді потрібно було тренуватися. В Аргентині я перебувала без тренера і було не легко як морально, так і фізично.

– Катя, ти є чемпіонкою України в бігу з перешкодами на 2000 метрів. На скільки велика конкуренція у нашій країні на цій дистанції?
– Можу сказати, що майже конкуренції немає. В юнацькому віці в Україні мало хто показує такі результати і щоб мати хорошу конкуренцію, потрібно змагатися на дистанції з юніорками і жінками, 2-3 роки старшими від мене. Є кілька молодих спортсменок в нашій країні, які добре біжать, але щоб була запекла боротьба, такого немає.

– Біг 2000 метрів з перешкодами і особливо крос продемонстрували, що ці дистанції краще вдаються представницям Африки. У кросі перші сім позицій посіли спортсменки з Африки. На скільки складно з ними конкурувати? Ці дистанції є дуже складними, вони на витривалість. Як тобі вдається показувати такі хороші результати?
– В Аргентині зібралися найкращі спортсменки з різних куточків Світу. Була запекла боротьба і в першу чергу між спортсменками з Африки. Кожна з них має шалені результати, які не кожен дорослий може показати у нашій країні. З ними змагатися майже не можливо. Це якщо говорити про юнацькі змагання. А от в дорослому спорті з ними можна конкурувати. Мало хто з представниць Африки може демонструвати стабільні результати як в юнацькому, так і в дорослому спорті. Їх кліматичні умови дозволяють тренувати витривалість. Досягнення у спорті – це єдиний шлях їм кудись вибитися, показати себе і забезпечити краще своє майбутнє.

– І наостанок нашої розмови, що можеш сказати всім, хто за тебе вболівав під час трансляції в Україні?
– Дуже вдячна всім за вітання та підтримку, як на змаганнях так і після. Дякую за чудові слова, і за найкращі побажання. Хотіла б подякувати Марині та Борису Філатовим, які рухають та розвивають наше спортивне місто Дніпро, в якому я нині проживаю. Дякую директору ДВУФК Михайлу Лельчицькому, який робить багато зусиль для розвитку спорту. І насамперед дякую тренерам Олександру і Володимиру Охріменкам, які зробили і приклали багато зусиль для моїх здобутків. Дуже вдячна моєму першому тренеру Віталію Воровському, який зробив найперші мої кроки до успіху. Я з тренерами не зупиняюся на досягнутому і будемо працюємо далі, адже попереду багато роботи. Мрію потрапити на дорослі Олімпійські Ігри-2024, що пройдуть у столиці Франції – Парижі.