Головна » Прем'єр-Ліга » Артем Сітало: Із «Шахтарем» проявимо свій потенціал

SitaloДебютувавши у Лізі Парі-Матч із гола у ворота «Шахтаря», атакувальний півзахисник «Зірки» хоче повторити своє досягнення на вихідних.

— Артем, 22 липня у дебютній же зустрічі в Лізі Парі-Матч ви відзначились у воротах «гірників». Пам’ятаєте, як усе було?

— Звісно ж, пам’ятаю. Завжди приємно забивати такій команді. Андрій Бацула виконав штрафний, я був поруч і мав нагоду забити свій дебютний м’яч. Сподіваюся, це не востаннє, бо вже давно не відзначався. Хотілося б якомога частіше забивати, особливо сильним командам.

— Про тактику. З «Динамо» у Києві ваша команда зіграла дещо авантюрно. Як буде з «Шахтарем», на що налаштовує тренер?

— Ми були налаштовані грати потужно проти «Динамо». Не все вдалося так, як хотілося б. Із кожним матчем набираємося досвіду, який загартовує. Тренер робить розбір гри, і до наступного матчу налаштовуємося лише на перемогу. На кожного суперника – своє налаштування, вивчаємо тактику, манеру його гри. На мою думку, «Шахтар» – суперник, який демонструє високо професійний футбол. Це водночас виклик і можливість проявити свій власний потенціал якнайкраще. Сподіваюся, «Зірка» покаже гідну гру.

— Можете в кількох реченнях змалювати враження від вашого аргентинського наставника? Який він на тренуваннях, у побуті?

— Даріо Друді чітко знає й розуміє, в який футбол ми повинні грати. Він жорстко тримається своєї лінії. Тренер повинен бути цілеспрямованим і доводити до команди той стиль і стратегію, які зроблять її переможцем. Результат понад усе. Даріо багато вимагає від нас, тому що так само вимогливо ставиться й до себе. Можу сказати, що до кожного тренера потрібно звикати й налаштовуватися на його методику тренування. І це – нормальний процес. Так має бути. Мені здається, що команда поступово налаштувалася на розпорядок і вимоги нашого наставника. З кожним тренуванням, із кожним матчем розуміємо одне одного краще.

— На вашу думку, чи є шанс, що домашній стадіон «Зірки» буде заповнений у неділю?

—  Ми граємо для наших вболівальників, тому завжди хочеться подякувати за підтримку. Коли трибуни заповнені попри погоду – це дуже надихає футболістів. На матчі з «Ворсклою» було саме так. Упевнений, що гра з таким суперником як «Шахтар», викличе ще більший інтерес із боку прихильників футболу. «Зірка» ж налаштована продемонструвати якісний та цікавий футбол.

 — Тепер кілька загальних запитань. Чому саме футбол став вашим покликанням, чому не інший вид спорту або взагалі інша суспільна галузь?

 — У дитинстві, вже не пам’ятаю скільки мені було років, звернув увагу, як старші хлопці ганяли м’яча на подвір’ї. Покликали, спробував, і потім часто збиралися з друзями й грали. Одного разу мій однокласник запропонував записатися у спортивну секцію з футболу. Вперше пішов на тренування. Від семи років крокую життям футбольною стежкою. І саме цей вид спорту — не просто хобі, професія.

 — Які ставите перед собою цілі у футболі?

 — Одна мета, можна сказати, досягнута: граю в найвищому дивізіоні нашої країни. Тепер хотілося б пограти в Лізі Європи, Лізі чемпіонів. Не знаю, коли це станеться, але прагну до цього. Для мене найважливіше — гідно грати, немає значення в якій команді. І, звісно ж, хотілося б отримати запрошення від національної збірної України.

 — Хто був вашим першим тренером і кому завдячуєте тим, що стали професійним футболістом?

 — Перших тренерів у мене, можна сказати, було двоє. Від семи до десяти років я тренувався у Пилипа Пилиповича Гришка, а потім моїм наставником був Юрій Петрович Мартинов. Цікаво, що він колись був футболістом «Зірки». Саме цим майстрам, а також Сергію Анатолійовичу Шевцову, який дуже допомагав мені надалі, вдячний за те, що став професійним гравцем.

 — Який зарубіжний чемпіонат вам імпонує і чому, які зарубіжні футболісти?

 — Вважаю, що в кожного чемпіонату є своя родзинка, є чого повчитися, у кожного свій стиль гри. Дивлюся чемпіонати Англії, Іспанії, Німеччини. В Англії, наприклад, силовий, швидкісний футбол; в Іспанії — технічніший, але також швидкий; Німеччина вирізняється якісно виразним футболом. Це — провідні чемпіонати світу, тому саме вони мені цікаві. Серед футболістів виокремлю Роберта Левандовського, адже він, як і я, — нападник. Іще згадаю Златана Ібрагимовича. З колишніх — Зінедина Зідана, Хаві Ернандеса. Цей перелік можна продовжувати безкінечно…

Офіційний сайт ПЛ України


error: Копіювання заборонено!