Наставник Інгульця: Ліквідація чемпіонату U-21 – злочин для українського футболу

Головний тренер “Інгульця” Сергій Лавриненко поділився думкою про ліквідацію першості U-21.

– Те, що забрали дублі, особисто моя думка – це злочин для українського футболу. Раніше для молодих хлопців U-21 був трампліном, щоб поетапно перейти від U-19 до першої команди. Тепер, коли юнакові 18 років, то шанси потрапити відразу в дорослий футбол дуже низькі.

Бачимо, що клуби вважають за краще запрошувати більше легіонерів, а це зменшує можливості виявити себе молодим українським футболістам. Найближчими 2-3 роки таке нерозумне рішення відчутно позначиться на нашому футболі. У 18 років хлопець перестав вступати до U-19, в першу команду не взяли і гравець загубився.

– Перш ніж ухвалити таке рішення з вами радилися?

– Думку тренерів ніхто не питав і не враховував. Може, на рівні президентів не знаю. Хтось казав, що це додаткові великі фінансові витрати, через це утримувати цей вік безперспективно. Моя думка – це велика помилка.

Я як тренер бачу, молодий футболіст талановитий, але він ще сирий, а грати десь треба. Кажуть, мовляв, вони можуть грати у першій чи другій лізі, але не кожен наставник, у якого стоїть завдання, ставитиме 18-річного пацана. Тренер віддасть перевагу баченню в основі перевірених гравців.

А для молоді важливо грати та грати. Якщо не буде ігрової практики, то вони гастимуть і пропадатимуть, – сказав Лавриненко.

UA-Футбол