Де Дзербі: Ми ще не перемагали в ЛЧ тому, що не заслужили на це

Головний тренер «Шахтаря» Роберто Де Дзербі поділився очікуваннями від матчу п’ятого туру Ліги чемпіонів проти «Інтера» (24 листопада).

– Завтра ви маєте зіграти з «Інтером», який в одній перемозі від виходу в плей-офф. Чому «Шахтареві» досі не вдалося перемогти у нинішній Лізі чемпіонів?
– Завтра буде дуже складний матч із усіх точок зору, ми гратимемо проти сильної команди, на стадіоні буде дуже багато людей, вони будуть дуже заряджені, як це було й у неділю проти «Наполі».

Але ми хочемо зіграти у свою гру та набрати очки, щоб у нас залишалася надія хоча б на третє місце у групі. Ми зробимо все можливе для цього.

Ми ще не перемагали у Лізі чемпіонів просто тому, що не заслужили цього на полі, хоча ми завжди грали добре. З «Шерифом» тих моментів, які ми створили, виявилося замало, а потім ми грали з «Інтером» та «Реалом», які перебувають на вищому рівні порівняно з нами.

– Наскільки іншим буде цей матч у порівнянні з поєдинком у Києві, де ви дуже рано втратили Лассіна Траоре?
– Не буде Алана Патріка, не буде Ісмаїлі, подивимося, чи встигне відновитись Степаненко, він під великим питанням. Без цих трьох гравців у нас буде молодша команда, їх замінять менш досвідчені гравці.

Але наша ідентичність залишиться такою самою. Рішення щодо складу я ухвалю завтра.

– Крім Алана Патріка не буде і Судакова. Як почувається Педріньо?
– Педріньо вийшов на півгодини в суботу, і виглядав не дуже добре. Але зараз він почувається добре. Подивимося, чи вийде він в основі чи на заміну. Але його повернення – це хороша новина для нас зараз, коли маємо багато травмованих. Судаков – ще один важливий гравець, якого не вистачатиме.

– Ви відчуваєте додатковий тиск через те, що вирішальний матч гратимете у рідній Італії?
– Ні, якщо чесно. Я не відчуваю додаткового тиску. У матчах проти «Колоса» та «Інгульця» я також відчував тиск. Матчі в Лізі чемпіонів дуже складні, груповий етап складається всього із шести матчів, і останні матчі завжди вирішальні.

– Місяць тому в одному турі Серії А майже всі топ-тренери були вилучені, вас також у неділю вилучили. Що це – новий стиль управління чи ви не можете впоратися з тиском?
– В Італії я п’ять років тренував у Серії А, і жодного разу мене не вилучили. У неділю просто так сталося, я нервувався. Можу відповідати лише за себе: це була випадковість. Так, я переживаю ігри з пристрастю, але не вважаю це за недолік. Футбол – це пристрасть.

– Ваш колега, Сімоне Індзагі, сказав, що «Шахтар» із клубів Серії А найбільше нагадує «Наполі», який вони обіграли у неділю. Чи це означає, що він знає, за рахунок чого обіграти вас? За рахунок чого ви збираєтесь обігрувати та дивувати «Інтер»?
– Думаю, у футболі не так багато секретів. «Інтер» обіграв «Наполі», це дуже хороша команда. Не знаю, наскільки «Шахтар» може бути схожим на «Наполі», у нас інші молодші гравці. Не думаю, що ці аналогії доречні.

– Ви нещодавно сказали, що «Інтер» останнім часом змінився і став ще більш готовим до завоювання Скудетто. Після цього вони обіграли «Наполі». Вам не здається, що ви зустрічаєтеся в найневдаліший для вас момент?
– Я просто суджу про команду збоку. Матч із «Наполі» був підтвердженням того, про що я думав спочатку. «Інтер» поступався «Наполі», але перевернув гру за допомогою сили, техніки, тактики, менталітету. Той шлях, який вони пройшли останніми роками, був важливим для того, щоб заробити цей менталітет переможців.

Нам потрібно почати з того, щоб знову почати вигравати внутрішні українські трофеї, і потім провести Лігу чемпіонів краще, ніж цього року. Коли ми намагаємося грати вище наших можливостей – ми багато помиляємося.

Але не хочу сказати, що завтра ми будемо жертвами. Ми спробуємо зробити те саме, що робили проти «Інтера» вдома, що робили в Мадриді, і спробуємо реалізувати свої шанси.

– Чим відрізняється «Інтер» Індзагі від «Інтера» Конте?
– Це не моя справа, я не люблю відповідати на запитання щодо інших команд. Але я вважаю, що Сімоне працює дуже добре. Не хочу недооцінити його роботу, але «Інтер» уже був добре збудованою командою. Підтримувати та зберігати такі високі стандарти завжди дуже складно. Вони це показали і у чемпіонаті, і у Лізі чемпіонів. Тому я можу тільки похвалити Індзагі.

Sport.ua