Головна » Блоги » Ступар виправдовує рішення Шурмана призначити пенальті у матчі Маріуполь – Ворскла

28b4afЦе один з тих випадків, коли думки суддівських експертів щодо одного й того ж епізоду різняться. Сергій Шебек вважає пенальті в матчі “Маріуполь” – “Ворскла” надуманим, а ось Мирослав Ступар стверджує, що ігнорувати контакт руки Бикова з плечем Кулача арбітр права не мав. Ретранслюємо спершу думку Мирослава Івановича.

- Биков намагався ліквідувати вихід Кулача на ворота, але не боровся за м’яч. Не мав наміру зіграти ногами в м’яч чи зупинити суперника дозволеною боротьбою плечем в плече. Він поставив руку на плече опонентові. Поштовх був мінімальний, але на такій швидкості в безопорній фазі цього достатньо для падіння, – каже Мирослав Іванович.

Щодо вилучення також підтримую Шурмана, адже в Правилах чітко сказано, що фол у штрафному майданчику карається червоною карткою, якщо гравець зриває гольову атаку, не маючи наміру зіграти в м’яч. А тут наміру гри в м’яч з боку Бикова не було – був поштовх рукою суперника в плече. Те, що паралельним курсом біг інший захисник “Маріуполя”, ситуації не змінює, адже той не страхував Бикова, а побіг у ворота.

Додав би ще, що у Правилах немає такого поняття як “мінімальний чи значущий контакт”. Судити треба за фактом – був недозволений дотик до суперника чи не було його. У цій ситуації він був, тому це одинадцятиметровий, – відзначив експерт.

Не згоден Ступар з рішенням Шурмана призначити фол в атаці за підсумком ситуації на 70-й хвилині, коли Яворський у штрафному майданчику вдарив Кулакова по нозі. Арбітр не бачив цього епізоду, що, втім, не знімає з нього провини за результативну помилку. Також експерт вкотре нагадав про необхідність використовувати систему ВАР на всіх матчах туру. В цьому епізоді відеоповтор допоміг би Шурману.

Червона карточка Танковському (дві жовтих) закономірна, хоча перша жовта була спровокована самим арбітром. Адже гравець апелював до Шурмана, коли той призначив штрафний на користь “Ворскли” за підсумком боротьби плечем в плече. Погано, коли футболісти краще розбираються в таких епізодах, ніж судді, й отримують попередження за бурхливі емоції.

Додамо, що матч “Маріуполь” – “Ворскла” завершися з рахунком 0:1, єдиний гол був забитий Владиславом Кулачем з пенальті.

UA-футбол


error: Копіювання заборонено!