Головна » Прем'єр-Ліга » Лавриненко: Намагатимемось створити в команді максимальну конкуренцію

LavrГоловний тренер “Інгульця” Сергій Лавриненко розповів про зимові плани. 

- Які враження справив запрошений в команду у минулому році танзанійський нападник Мкомола?

- Це молодий гравець, йому лише 20 років. За стилем гри він нам підходить. Мкомола зростає у професіональному плані, сумлінно відносячись до своїх обов’язків у тренувальному процесі. Сподіваюсть на те, що він зможе прогресувати. Якщо брати його результативні дії та голи в осінній частині чемпіонату, то танзанієць хоч і не так багато відзначився, все ж був корисним для свої команди. Хлопець створює максимальну конкуренцію для гравців під час тренувань, а також виходячи на заміну чи у стартовому складі. Слід враховувати, що Мкомола, як молодий футболіст, що приїхав з іншої країни, потребує певного часу для адаптації. Втім, навіть незважаючи на мовний бар’єр та коронавірус, який його трохи підкосив, він все ж молодець. Я ним задоволений. Між тим уявляю собі, якби хтось із наших молодих футболістів поїхав грати у Танзанію, і як би він там в незвичних умовах повністю загубився.

- До карантинних особливостей – матчів за порожніх трибун “Інгулець” вже призвичаївся?

Гадаю, що до таких вимушених умов пристосувалися всі команди. На жаль, це не найкраще видовище. Футбол без вболівальників – це мертвий футбол. Нехай на стадіоні буде тисяча або півтори тисячі глядачів – і ти вже відчуваєш підтримку, усвідомлюючи, що граєш недаремно – для своїх прихильників. Впевнений, що кожна команда вже скучила за такою атмосферою. Коли зараз вмикаєш телевізор і дивишся матчі різних європейських чемпіонатів річної чи дворічної давнини, коли повні трибуни та неабиякий ажіотаж, то відчуваєш певну ностальгію. Добре, що у карантинний період на багатьох стадіонах Європи вмикають штучний інтершум, який імітує цілу гамму різноманітних емоцій вболівальників. У нас же під час проведення офіційних матчів складається таке враження, що це контрольні ігри під час зборів. Проте будемо сподіватись, що якомога швидше все зміниться на краще. Адже всі розуміють, що ця хвороба прийшла на нашу планету надовго, і нам потрібно буде вчитися з нею боротися і виживати. В Англії, як відомо, вже почалася друга хвиля пандемії – з’явився новий, мутований вірус. До яких меж все це продовжуватиметься, ніхто не знає. Потрібно лише терпіти.

- Футбольні люди у переважній більшості – народ забобонний. Перед початком дебютного сезону в еліті відповідні ритуали мали місце?

- Я не є забобонним. Хоча знаю, що чимало моїх колег вдаються до різних засобів – і до церкви ходять, і ікони використовують, і на поле заходять з “потрібної” ноги. У кожного з них все індивідуально. Хоча дедалі частіше помічаю, що зараз забобонних людей поменшало. Схоже, що все це поступово відходить. У молоді прикмет взагалі немає, хіба що у вигляді данини якійсь моді. Скажімо, побачать, що щось подібне зробить Мессі чи Неймар – і собі це намагаються повторити.

- Де проводитиме “Інгулець” зимові тренувальні збори?

- Збираємось ми 9 січня у себе на базі у Володимирівці. А вже 19-го вилітаємо до Туреччини на великий збір, який складатиметься з двох етапів – до 11 лютого. Повертатися до України у проміжку між ними ми не будемо. Це пояснюється тим, що Туреччина зараз знаходиться у червоній зоні. Аби не наражати футболістів на небезпеку під час перебування в аеропорту та проходженні тестів, вирішили весь цей час провести на Середземномор’ї. Таку практику ми вже мали раніше: під час малої паузи між зборами міняємо готель, аби внести різноманіття у побут футболістів. На турецькій землі заплановано шість контрольних матчів, хоча їх може бути й сім. Все залежатиме від того, у якій кількості ми зможемо взяти футболістів на цей збір.

- Чи очікуються кадрові зміни в команді у зимовий період?

- Звичайно. На сьогодні команду залишили двоє футболістів, з якими щодо цього була домовленість – це Богдан Литвяк та Дмитро Фатєєв. Обидва хотіли б мати більше ігрової практики, цим і пояснюється їхній перехід. А щодо придбань, то вони однозначно будуть. На перегляд мають приїхати потенційні новачки – як українці, так і легіонери. Однак їхні прізвища поки що не буду називати. Деякі з них – зокрема, іноземці прибудуть безпосередньо в Туреччину, адже їм легше дістатися туди, ніж їхати через Україну. Якщо нічого не зміниться, то на оглядини чекатимемо 4-5 чоловік на різні позиції. Намагатимемось створити в команді максимальну конкуренцію.

UA-футбол


error: Копіювання заборонено!