Головна » Прем'єр-Ліга » Суддівський аналіз матчу Олександрія – Рух

fc_olexandАнатолій Абдула – досвідчений і один з найкращих арбітрів України. Відповідно до свого статусу він відпрацював у матчі 11-го туру УПЛ “Олександрія” – “Рух” (0:0). Експерт Мирослав Ступар відзначив спокійну та впевнену манеру роботи Абдули, виправдав вилучення Бондаренка та загалом застосування Абдулою санкцій. Але був один момент, в якому арбітр в полі, на думку експерта, помилився.

Але не варто поспішати критикувати Абдулу. Епізод наприкінці першого тайму, коли Лучкевич на дальній стійці намагався зіграти в м’яч і забити гол, але замість цього отримав бутсою в обличчя від Гагуна, Абдула бачив зі спини. Анатолій був перекритий гущею футболістів, тож могла згодитися система відеопоіторів. Але ВАР, на жаль, на цьому поєдинку не працював.

- Абдула помилився, адже призначив за підсумком цього епізоду кутовий, – відзначив Мирослав Іванович Ступар. – Очевидно, арбітр вважав, що Гагун зіграв у м’яч і від його тоги той вилетів за межі поля. Але це не так. На відео видно, що Лучкевич першим був на м’ячі і зіграв тім’ям, від якого м’яч і полетів над воротами. А Гагун бутсою влучив Валерію по обличчю.

Я б не став звинувачувати Анатолія, адже він спостерігав за епізодом зі спини, його поле огляду було перекрите. Тут проблема у вибірковому принципі роботи системи ВАР: десь вона є, а десь немає. Відповідно, команди та судді опиняються не в рівних умовах. Якби в Олександрії працювала система відеоповторів, то однойменна команда, напевно таки, отримала б право на одинадцятиметровий, а Гагун був би покарний жовтою карткою за необачний фол. Так, він вдарив Лучкевича не навмисно, але це не пом’якшує факту порушення правил гри, – сказав Мирослав Іванович.

“Олександрія” та “Рух” розійшлись миром 0:0.

UA-футбол


error: Копіювання заборонено!