Головна » Інше » Двоє кропивничан не мають умов для підготовки до Ігор нескорених (+відео)

BorzenkoУ спортзалі без басейну готується до змагань із плавання на Іграх нескорених ветеран бойових дій на Сході Іван Борщенко з Кропивницького.

Разом із ним відбір до змагань серед поранених військовослужбовців пройшов його побратим Анатолій Компанієць. Він готується до змагань з паверліфтингу. Суспільне бачило як відбувається підготовка.

Іван Борщенко

Пішов на службу у 18 років. Служив 3 роки. Поранення отримав у Донецькій області. Інвалід війни.

”Міновибухова травма – дві ноги, голова, ”п’ята точка”. Тривожить, але намагаюсь тримати себе у формі і не зважати на це”,– розповів боєць.

В Іграх нескорених братиме участь вперше. До змагань з плавання готується на тренажері тричі на тиждень. Місячний абонемент у басейн коштує 500 гривень: ”Інших умов собі дозволити не можу. Ще братиму участь у змаганнях з бігу на коротку дистанцію – готуюсь на майданчику біля дому”.

kompanizАнатолій Компанієць

Поранення отримав у 2015 році. З 2017 року – інвалід війни. Після поранення почала розвиватись пухлина мозку.

”Лікарі заборонили займатись спортом. Рекомендували тільки ходити”, -розповів ветеран.

Бере участь у змаганнях, щоб привернути увагу до відсутності умов та спортивних залів для бійців з інвалідністю: ”Потрапити на Ігри нескорених – сенс мого життя, моя мета. Після контузії сильно болить голова. Спорт ”ганяє” кров, стає набагато легше”.

Тренується двічі на тиждень. Під час змагань має лежачи підняти штангу більшої ваги ніж суперники в його ваговій категорії (72 кілограми – ред.). Розповів, що на готовність до змагань вплинуло те, що він перехворів на коронавірус: ”У мене згоріло 30% легень. Починаю все спочатку. До цього брав вагу 127-130 кілограмів. Вийшов на 100, але мені дуже важко – задихаюсь, не вистачає повітря”.

Через карантин, змагання відбудуться онлайн. Свої виступи чоловіки зніматимуть на відео 20 листопада.


error: Копіювання заборонено!