Головна » Перша ліга » ФК “Інгулець” зробив другу заяву щодо догравання сезону у Першій лізі

IngyletsВ продовження теми двозначних трактувань деяких норм чинного Регламенту ПФЛ, ФК “Інгулець” вважає своїм обов’язком звернути увагу футбольної громадськості на можливі вади при визначенні місць команд у турнірній таблиці поточного чемпіонату.

Раніше ФК “Інгулець” опублікував першу заяву.

Щоб це твердження не прозвучало голослівно, розберемо один практичний кейс на прикладі клубів Першої ліги, що мають рівну кількість очок і розташовуються в турнірній таблиці після дев’ятнадцяти зіграних турів на позиціях з третьої по шостої.

Клуби, що ведуть очно-заочне суперництво – “Інгулець”, “Оболонь Бровар”, “Агробізнес” і “Минай” – за станом на сьогодні провели рівну кількість матчів (19), набрали по 37 балів і займають визначені їм Лігою місця в турнірній таблиці за так званими додатковими показниками.

На прикладі цих клубів ми вже сьогодні акцентуємо увагу на істотному недоліку в формулюванні статті 8. Регламенту Всеукраїнських змагань з футболу серед команд-клубів Професіональної футбольної ліги сезону-2019/20 рр. разом з відповідними пунктами і підпунктами.

Текст статті 8. “Визначення Місць команд у турнірній таблиці” говорить:

  1. За перемогу у матчах чемпіонату команді нараховується три очки, за нічию – одне очко, за поразку очки не нараховуються.
  2. Місця команд у чемпіонаті визначаються за кількістю очок, набраних у всіх матчах.
  3. У разі рівності очок у двох та / або більше команд, місця команд визначаються за такими Показниками:

а) більша кількість набраних очок в особистих зустрічах між цими командами;

б) краща різниця забитих і пропущених м’ячів між цими командами;

в) більша кількість забитих м’ячів між цими командами;

г) краща різниця забитих і пропущених м’ячів в усіх матчах;

д) більша кількість забитих м’ячів в усіх матчах.

Тепер спробуємо застосувати ці критерії на конкретних прикладах. Чотири клуби набрали однакову кількість очок, відповідно пункти 1. і 2. Статті 8. Регламенту ПФЛ в такому випадку не є актуальними.

Переходимо до Пункту 3. “Рівність очок у двох або більше команд”, підпункт “а”.

3234545454
Юристи, що спеціалізуються на спортивному праві, вищеназвані підпункти “б” і “в” трактують виключно в канві зіграної 31.08.2019 очної гри «Інгульця» та «Миная» в поточному чемпіонаті, яка, як відомо, завершилася внічию 1:1. Відповідно і за цими показниками (між цими командами – прим.), кращої різниці і більшої кількості забитих м’ячів, паритет зберігається (1:1).Для спрощення сприйняття наводимо так звану “таблицю-шахматку”, в якій враховані очні зустрічі конкурентів. Згідно з критеріями підпункту “а” (“більша кількість набраних очок в особистих зустрічах між цими командами”) “Оболонь Бровар” і “Агробізнес” знаходяться позаду “Інгульця” і “Миная”. У останніх в активі по 7 (сім) набраних балів і щоб визначити хто з цих клубів повинен бути третім в таблиці, а хто четвертим, звертаємося до підпунктів “б” і “в” статті 8. Пункту 3 (краща різниця забитих і пропущених м’ячів між цими командами) та (більша кількість забитих м’ячів між цими командами).

Все в кінцевому підсумку вирішує підпункт “г” (краща різниця забитих і пропущених м’ячів в усіх матчах). Перевага в якому на стороні петровського “Інгульця” – “плюс сімнадцять” – у нашої команди і “плюс дванадцять” – у суперника. Резюмуючи все вищесказане, для нашого клубу залишається великою загадкою, чому на офіційному сайті Ліги футбольний клуб “Інгулець” знаходиться на 4-й позиції в турнірній таблиці.

Майже напевно двозначне трактування пунктів “б” і “в” викличе бурхливі суперечки і широку дискусію. У разі, якщо чемпіонат країни в Першій лізі фінішує достроково, судові позови неминучі. Наш клуб послідовний у своїй позиції. Ми поважаємо Регламент змагань, вважаємо спортивний принцип єдино-правильним варіантом, і закликаємо всі клуби ПФЛ підтримати ідею завершення перерваного сезону, щоб визначити переможця і призерів турніру не в кабінетах футбольних чиновників, а на футбольному полі.

Прес-служба ФК “Інгулець”


error: Копіювання заборонено!