Головна » Блоги » Грімм: В українському футболі є багато різних авантюрних історій

grimmШвейцарський функціонер Томас Грімм, який останні два роки відпрацював на посаді президента української Прем’єр-ліги, в спілкуванні з західними журналістами підвів підсумки свого періоду роботи в українському футболі.

- Томас, ви вже два роки є президентом української Прем’єр-ліги. Перше питання: як ви справляєтеся з коронавірусом?

- Уряд спочатку був не проти проведення матчів без глядачів протягом трьох тижнів. Тому 14 і 15 березня все ще можна було грати. Однак 17 березня уряд вирішив заборонити масові скупчення людей, участь в яких приймають понад 10 осіб. Як наслідок, ліга більше не могла продовжувати грати. Коли я останній раз був в Києві, а це сталося в кінці лютого, то ситуація була абсолютно нормальною. Тепер суспільне життя в Україні також обмежене. Метро закрито, а наші співробітники працюють з дому. Крім того, я як іноземець, зараз не можу в’їхати в Україну.

- Ви плануєте повернутися на початку квітня. Чому?

- Я більше не буду балотуватися на переобрання. Через два роки я прийшов до висновку, що українську Прем’єр-лігу не можна вивести на рівень чемпіонату Швейцарії при даних обставинах. Я перебуваю в Києві кожні два тижні протягом трьох днів, регулярно відвідую футбольні матчі у вихідні, але цього було недостатньо. І так, в українському футболі є багато різних авантюрних історій, які не полегшують роботу президента ліги.

- Ви говорите про спроби підкупу?

- Ні, це ніколи не було проблемою. Я говорю більше про власників клубів в Україні. Це неймовірні історії для нас, швейцарців.

- Розкажіть.

- Наприклад, власник полтавської «Ворскли» знаходиться в розшуку по українській лінії Інтерполу. Його звинувачують в незаконному привласненні 2,5 мільярдів гривень. Він був керівником головного спонсора клубу. Згодом в клубі був призначений керуючий директор, але ця людина залишилася власником клубу. Але, принаймні, в цій ситуації хоча б всі про це знають.

- Що ви маєте на увазі?

- У «Десни» є неофіційний власник, який ніде не фігурує в клубних документах. Його звуть «алкогольним королем України», і він мав добрі контакти з колишнім президентом країни Януковичем. Всі знають, що клуб належить саме йому. У «Львові» є власник, але на сайті клубу навіть немає його фотографії. У Маріуполі клуб належить іноземцю, якого ніколи не бачили в Україні. У «Карпатах» власник два роки тому збив на смерть жінку, а потім покинув країну і тепер перебуває в розшуку, а йому належить 50% клубу. І так, ще потрібно говорити, що два олігархи чинять на весь футбол в Україні величезний вплив.

- Тобто?

- Кажуть, другим власником «Карпат» є олігарх Ігор Коломойський, якому також належить «Дніпро-1». Кажуть, статки Коломойського становлять до 6 мільярдів доларів, але тут залежить від того, якому джерелу вірити. І він допоміг Володимиру Зеленському перемогти на виборах президента України.

- Як саме?

- Зеленський був коміком, а «Слуга народу» – це була назва його сатиричного серіалу. Це дійсно зробило його дуже популярним. Він також виграв в українській версії «Танців із зірками». Обидві програми транслювалися на «1+1» – одному з найбільших телевізійних безкоштовних каналів України. Він належить Коломойському, який так чи інакше конкурує з іншим олігархом Рінатом Ахметовим.

- Йому належить «Шахтар».

- Вірно. А Ахметов, в свою чергу, володіє платними телеканалами «Футбол», і іншими каналами. Тепер ви повинні представити ситуацію: ми підписуємо футбольний контракт з каналами «Футбол», який був затверджений керівництвом українського футболу, але потім приходять п’ять клубів і кажуть, що не будуть виконувати цю угоду. Тому що Коломойський і його безкоштовні телеканали зробили свій вплив на ці клуби. Важко реалізовувати свої ідеї в такій ситуації.

- Наскільки чисті гроші в українських клубах?

- Я не можу відповісти на це питання. Асоціація здійснює ліцензування – ліга не має уявлення щодо кінцевих документів.

- Ви вивчили українську мову за два роки?

- Я наймав приватного репетитора, але так і не освоїв необхідний рівень.

- Що ви хочете робити зараз?

- Зараз я дивлюся в різні напрямки. Звичайно, я б хотів знову працювати в клубі, лізі або асоціації. Можливо також, що я продовжу працювати в Україні в якості консультанта. Переговори тривають.

- Що вам вдалося зробити?

- Я сподіваюся, що зміг хоча б показати їм, що без згоди з ключових питань, таких як маркетинг телевізійних прав, і без певної згуртованості, ніякого прогресу не буде. Ви повинні розуміти, що це не один клуб, а об’єднання – ліга. Я хотів продемонструвати, що на першому місці має бути централізований продаж телевізійних прав. Кожен клуб в інтересах ліги повинен підпорядковувати свої інтереси загальним. Можна сказати, що розуміння цього в Україні ще не настало. Сподіваюся, що це розуміння прийде рано чи пізно. Це я зрозумів за два роки. Коли я кілька разів питав своїх помічників, чому мої ідеї не працюють, то вони відповідали мені: «Ласкаво просимо в Україну». Країна має величезний потенціал в області футболу, але його потрібно навчитися реалізовувати.

Blick


error: Копіювання заборонено!