Головна » Блоги » Гоцул: В умовах кризи, що насувається економічної кризи, буде важко знаходити гроші на спорт

HotsulФедерації легкої атлетики Ігор Гоцул розповів в ефірі Idelaist.media про перенесення Олімпійських ігор в Токіо на 2021 рік.

«Багато говорилося про спортивну складову для спортсменів, давайте подивимося на все це з ракурсу Федерації. Велика складність – організувати новий відбір, адже є спортсмени, які вже виконали нормативи і відібрали на Ігри. Тепер нам треба прийняти рішення, яке в будь-якому випадку буде для когось незручним. Перший варіант – ми можемо зберегти ліцензії для спортсменів, які вже їх завоювали, і нічого не міняти. Але може бути і так, що спортсмен за рік втратить фізичні кондиції і буде несправедливо виглядати, що він поїде на Ігри. Третій варіант: ми можемо зробити новий турнір, але тоді це буде несправедливо для тих, хто вже відібрали. Чи можемо розглядати комбіновані турніри.
Криза йде рука об руку з пандемією, а наша країна і так не найсильніша в економічному плані. Зрозуміло, що бюджет наступного року для спорту буде гіршим, ніж в цьому році і нам складніше буде утримувати наші позиції. Будучи одними з лідерів зі спортивними показниками, ми аутсайдери по тих грошей, які виділяються на підготовку спортсмена.

Методична складова. Тренери складають підготовку немає від місяця до місяця, а на 4-річний період. Тренерський штаб склав стратегію, піком якої повинен був стати липень-серпень 2020 року. І тепер тренерам просто може не вистачити знань, легко буде помилитися, адже у них трохи досвіду роботи в ситуації, коли потрібно буде все різко зупинити, а потім готуватися до наступного року.

Зараз всі спортсмени намагаються підтримувати форму, але умови у всіх різні. Хтось живе за містом і може виходити на пробіжки, хтось живе в місті, і як підтримувати форму людині, яка живе в квартирі? Це все дуже важливо.

Важлива і психологічна складова. Важливо витримати цю невизначеність: немає нової дати проведення Олімпійських ігор, незрозуміло, як буде з змагання в цьому році, як буде з підтримкою і як буде проходити відбір. І це все дуже серйозно тисне на спортсменів. Звичайно, ми намагаємося моделювати ситуацію, чекаючи інформації від Міжнародної федерації і МОК. Намагаємося йти на випередження і готувати моделі під кожен варіант розвитку подій. Залежно від того, як буде розвиватися ситуація, у нас буде готова модель. Тільки так зараз можна готуватися.

Ми розуміємо всі ризики, яке є перед світом і нашою країною в зв’язку з вірусом. Неправильно буде намагатися вимагати щось від уряду, зокрема особливих умови для спортсменів, які відрізнялися б від умов для звичайних громадян. Ми не нехтуємо умовами карантину, але в кожному окремому випадку намагаємося допомогти спортсменам. Намагаємося знайти адекватне рішення для тих умов, в яких вони опинилися.

Що стосується підготовки. Спортивний об’єкт – це лише частина того, що потрібно для підготовки. За кордон ми атлетів відправляємо, тому що немає сучасних баз підготовки в Україні. А бази підготовки це більше, ніж спортивний об’єкт. Підготовку за кордоном не можна порівняти з будь-яким місцем в Україні. Крім виключно спортивних об’єктів, де краще обладнання, там більше інструментів необхідних тренерам і спортсменам: для відновлення, для спеціальної роботи, для збалансованого харчування і, звичайно, відпочинку. Подобається нам чи ні, якщо ми говоримо про ефективну серйозну підготовку, на сьогодні виконувати її можна в першу чергу на зарубіжних спортивних базах.

Є ситуація з тим, що деякі спортсмени залишилися за кордоном. Ми над цим працюємо. Ми частково ризикували, залишаючи їх там, до останнього моменту. Ця інформація була в пресі. І тут ми тримали свою позицію, незважаючи на деякі заклики зупинити все. Ми орієнтувалися на бажання спортсменів і будуємо наші відносини зі спортсменами і тренерами не в парадигмі управлінець і підопічний, а в парадигмі товариства. Для тих, хто захотів повернутися в Україну ми створили їм умови для повернення. Тих, хто вирішив далі готуватися за кордоном – ми продовжували підтримувати їх в цьому бажанні. У нас були складні дискусії з профільним міністерством, але нам вдалося це зробити і залишити спортсменів там. Зараз рішення про перенесення Олімпійських ігор вже оголошено і ми припиняємо всі збори за кордоном – це чітка позиція Міністерства. Всі зусилля офісу ФЛАУ і тренерського штабу сконцентровані на тому, щоб якомога швидше і комфортніше повернути наших спортсменів. Тут є складність і в більшості випадків знаходження за кордоном може нести менше ризиків, ніж сам переліт. Але рішення є, ми люди відповідальні, тому ми його і дотримуємося.

Богдан Бондаренко разом з тренером сьогодні вилетів до Стамбулу і по тій інформації, яку я маю, з деякими труднощами вони вже вилетіли і ми вирішуємо проблему з їх поверненням в Україну.

Нещодавно Міністерство культури, молоді та спорту підписало указ, відповідно до якого заборонені будь-які збори, які пов’язані зі спортивним календарем. Є такий смішний документ. Так, гроші на них є, але використовувати в Україні ми не можемо. Ми ведемо дискусію з Міністерством з проханням переглянути цю позицію і просимо дозволити проводити збори на місцях або на закритих базах, де може готуватися до 10 осіб. Але поки що це пряме обмеження є. Так що гроші формально є, але використовувати їх не можна.

Зараз відомо, що йде розгляд перегляду бюджету і перерозподілу грошей, який піде на наслідки на карантину і епідемії в країні. Спорт буде однією зі статей, звідки ці гроші будуть взяті. І зрозуміло вже зараз, що в умовах економічної кризи, що насувається, буде складно знаходити гроші на спорт, в тому числі, на олімпійську підготовку».

xsport.ua


error: Копіювання заборонено!