Росія отримала дискваліфікацію за допінг

WADAАнтидопінгове агенство WADA прийняло рішення дискваліфікувати Росію на 4 роки від усіх великих турнірів. Таке рішення прийняв виконавчий комітет агентства в Швейцарії.

Це означає, що російські спортсмени не зможуть виступати під своїм прапором і гімном на Олімпійських Іграх-2020 і чемпіонаті світу-2022 з футболу.

Ті спортсмени, які зможуть довести, що не замішані в допінговому скандалі, отримають право брати участь під нейтральним прапором.

Відзначимо, що все це не стосується Євро-2020, так як УЄФА не прийняв кодекс WADA.

Втім, у Росії є ще 21 день для апеляції.

Нагадаємо, скандал пов’язаний з підозрами в маніпуляціях з базою даних Московської антидопінгової лабораторії. У Росії визнали факт зміни даних, але назвали його простою помилкою.

Раніше Росія вже виступала під нейтральним прапором на Іграх-2018 в Південній Кореї.

Список санкцій WADA проти російського спорту:
1) Офіційні особи уряду та інші представники російської влади не можуть займати ніяких посад ні в одній організації-підписантів кодексу WADA.
2) Офіційні особи уряду та інші представники російської влади не можуть брати участь або відвідувати протягом чотирьох років такі міжнародні змагання: юнацькі Олімпійські ігри (літні та зимові), Олімпійські та Паралімпійські ігри (літні та зимові), будь-які інші великі змагання, будь-які чемпіонати світу, що проводяться або передані організаціями-підписантами кодексу WADA.
3) Росія не має права приймати або подавати заявки на проведення протягом найближчих чотирьох років ніяких великих міжнародних змагань.
4) Ті турніри, які вже заплановані в Росії, повинні бути відібрані та перенесені в інші країни, якщо це можливо. Також Росії заборонено претендувати на проведення Олімпійських і Паралімпійських ігор 2032 року.
5) Російський прапор не може підніматися на жодних великих міжнародних змаганнях протягом чотирьох років.
6) Президент, генеральний секретар, генеральний директор або будь-який член виконкому / керівництва Олімпійського і Параліймпійского комітетів Росії не може брати участь та відвідувати великі міжнародні турніри протягом чотирьох років.
7) Російські спортсмени та їх персонал можуть брати участь у великих міжнародних змаганнях протягом чотирьох років тільки за умови, якщо їм вдасться довести свою повну непричетність до будь-яких порушень, їх імена не згадувалися в доповіді Річарда Макларена і немає інформації про маніпулювання їх допінг-пробами в базі даних, при виконанні певних WADA критеріїв. Представляти Російську федерацію вони не можуть.
8) РУСАДА повинна компенсувати WADA всі витрати на розслідування з січня 2019 року, а також заплатити 10 відсотків від річного бюджету WADA або штраф в розмірі 100 тисяч доларів США (що менше) до кінця 4-річного терміну.