Головна » Блоги » Два українці посіли місця в очковій зоні індивідуальної гонки в Естерсунді

Tuschenko-biatДругий тиждень на етапі Кубка світу почався з самого складного біатлонного випробування – чоловічої індивідуальної гонки. І представники збірної «трикольорових» зайняли чотири перших місця в підсумковому протоколі!!!

Лідером команди, згадавши свої кращі роки, став Мартен Фуркад, який ще раз підтвердив, що на поточний сезон налаштований дуже серйозно. Втім, рік тому Мартен також виграв першу індивідуалку сезону в Поклюці, тому від глобальних висновків поки утримаємося. На вогневих рубежах, незважаючи на складний вітер, Фуркад допустив лише одну помилку і на фініші на 13 секунд випередив свого партнера по збірній Сімона Дестьйo, у якого також одна хвилина штрафу.

Третю сходинку французького подіуму зайняв Кантен Фійон Майє, якому втрутитися в боротьбу за перемогу завадили три неточності на рубежах. Якщо врахувати четверту позицію Емільєна Жаклена і сьоме місце Фабьєна Клода, можна говорити про Відкритий чемпіонат Франції в рамках Кубка світу)

А ось лідер поточного загального заліку і володар Кубка світу минулого сезону Йоханнес Бьо в цій гонці був не схожий сам на себе. І справа навіть не в двох промахах – в умовах такого складного вітру без штрафу обійшлися одиниці. Але навіть в своєму коронному елементі, швидкості, норвежець сьогодні став лише 16-м, поступившись найшвидшому з суперників – все тому ж Мартену – без малого дві з половиною хвилини… Ну і в загальному заліку своєму основному супернику Йоханнес дав фору, фінішувавши в гонці десятим. Хоча в світлі народження первістка, плани Бьо-молодшого на боротьбу за загальний залік в нинішньому сезоні поки що туманні)

Втім, не можна виключати проблеми з підготовкою лиж у норвезької команди, оскільки сьогодні не тільки вітер заважав спортсменам, а й дуже важка траса. Глибока «каша» на дистанції не раз змушувала спортсменів втрачати рівновагу. Після фінішу Юрай Санітра зазначив, що, починаючи з 40-х номерів, умови пересування були дуже нерівними в порівнянні з ранньою стартовою групою.

Для Дмитра Підручного цей старт був подоланням себе: мало хто з уболівальників не чув про нелюбов капітана української команди до цієї дисципліни, яка залишалася єдиною, в якій Підручному не вдавалося набирати залікові очки в Кубку світу. Діма навіть відмовлявся від участі в індивідуалці – в минулому сезоні він пропустив всі три довгих гонки. Але сьогодні цій непривабливій серії було покладено край! Хоча початок був не надто оптимістичним: в першій же стрільбі лежачи українець заробив дві хвилини штрафу. Але на трьох наступних рубежах Підручний дозволив собі лише одну помилку, і на фініші зайняв 20-е підсумкове місце!

Результат Дмитра став найкращим в українській збірній, але, на щастя, не єдиним в топ-40. Підтримати лідера команди в заліковій зоні зумів Артем Прима: при чотирьох хвилинах штрафу Артем фінішував 38-м, відставши від часу переможця на шість хвилин.

Хороші шанси на кубкові очки зберігав і Руслан Ткаленко, але – тільки до четвертого вогневого рубежу, коли до одного штрафу на першій стійці Руслан додав ще два – на заключній стрільбі. В результаті, Руслан 54-й.

Артем Тищенко, який порадував готовністю в одиночному міксті, на жаль, розвинути цей успіх не зумів. У першій для себе особистій гонці сезону наш спортсмен ніби повернувся в попередні сезони, коли при відносно непоганій стрільбі загальний результат виходив незадовільним через дуже слабкий хід. Сьогодні Тищенко став кращим снайпером команди – всього два промахи. Але швидкість… Швидкості у Артема просто не було. Поступаючись майже вісім хвилин на трасі, розраховувати на прийнятний результат складно – 74-а позиція.

Нарешті, для Антона Дудченка початок сезону – постійний процес набору досвіду, можна сказати, один триваючий дебют. З огляду на пізній стартовий номер і малопридатну для пересування трасу, оцінювати хід нашого молодого біатлоніста складно. Додаткові зусилля, витрачені на боротьбу з «кашею» на дистанції відбилися і на стрільбі, де непоганий снайпер Дудченко допустив відразу п’ять помилок. У підсумку – 84-е місце: навряд чи порадувало Антона, але дало величезне поле для аналізу і роботи над собою.

У загальному заліку Кубка світу Дмитро Підручний за один старт набрав більше очок, ніж всі партнери по команді разом – за два. І з 21-м балом наш спортсмен займає 30-й рядок. У Артема Прими 9 очок і 47-а позиція. Лідерство ж після першого етапу Кубка світу захопив Мартен Фуркад, який красується на першій позиції з круглою цифрою – 100 очок. Втім, брати Бьо відстають від француза менш ніж на 10 балів кожен, причому Тар’єй на півкроку попереду Йоханнеса.

У Кубку націй наша команда не змогла захистити своє восьме місце і відсунулася на межу топ-десятки. Але вже в суботній естафеті хлопці можуть виправити ситуацію: відставання від спортсменів Чехії та Швейцарії, які йдуть попереду, мінімальне.

А завтра в Остерсунді свою індивідуальну гонку проведуть жінки.

Індивідуальна гонка. Чоловіки
1. Мартен Фуркад (0+0+0+1) 53:11,9
2. Сімон Дестьйо (0+1+0+0) +12,7
3. Кантен Фійон Майє (2+0+0+1) +1:50,8

20. Дмитро Підручний (2+0+0+1) +4:14,5
38. Артем Прима (1+2+0+1) +5:57,0
54. Руслан Ткаленко (0+1+0+2) +6:56,6
74. Артем Тищенко (1+0+1+0) +8:54,5
84. Антон Дудченко (0+1+1+3) +9:38,8

biathlon.com.ua


error: Копіювання заборонено!