Головна » Прем'єр-Ліга » Володимир Шаран: у нас в команді немає зірок
SharanНаставник «Олександрії» Володимир Шаран розповів кореспондентові «СЕ» про минулий сезон, який став найбільш значущим не тільки в його тренерській кар’єрі, але і в біографії провінційної команди.

Торкнувся і кадрової теми клубу, якому цього літа належить стартувати в груповому раунді Ліги Європи.
- Під час відпустки ви, не сумніваюся, не тільки насолоджувалися думками про бронзі, а й аналізували минулий сезон. Як в цілому його оціните?
- Це був неймовірний успіх для всієї «Олександрії» – від президента до водіїв автобуса. Особливо якщо врахувати, що у нас в команді немає зірок.
До того ж, незважаючи на фінансову стабільність, в «Олександрії» немає і якихось надзарплати. А ось ігрова стабільність була.
Як тренер, я дуже задоволений, що хлопці виходили на поле і, відпрацьовуючи в кожному матчі, набиралися досвіду і впевненості. Важливо, що фінішували на п’єдесталі, хоча ніякого третього місця ніхто навіть уявити собі не планував. Як я неодноразово говорив в інтерв’ю, завдання було потрапити до першої шістки.
- На відміну від попередніх сезонів, в минулому ваша команда демонструвала стабільність, пройшовши турнірну дистанцію на одному диханні. Виховали у підопічних психологію переможців?
- Думаю, стартові тури чемпіонату, в яких ми успішно зіграли з «Карпатами», «Зорею», «Десною» та «Арсеналом», нас надихнули. Чотирьох перемог поспіль, зізнаюся, ми не очікували. Після цього і з’явилися додаткові сили, які допомогли нам вигравати і демонструвати змістовний футбол.
Зрозуміло, що невеликі провали на дистанції були. Такі, як в матчах з «Зорею» і «Львовом» в рідних стінах в ході другого етапу чемпіонату. Ними я дуже незадоволений. У кінцівці ж чемпіонату, коли ми, достроково досягнувши бронзового успіху, однією ногою були у відпустці, не змогли добитися позитивного результату в заключній грі з «Динамо» (кияни перемогли в Олександрії 2: 0. – Прим. В.К. ). Але ж хотілося гранду як мінімум не програти.
***
- Раз вже мова зайшла про «Динамо» … Напевно найбільш пам’ятними для вас стали домашня перемога над киянами – 2: 1 і виїзна нічия з рахунком 1: 1.
- Виграш в листопадовому поєдинку був для нашої команди дуже важливим, адже зробити це вдалося вперше. Нічию в Києві також відніс би до розряду вагомих результатів. Ми показали пристойний футбол. До речі, саме після того поєдинку я був упевнений: бронзові нагороди вже не упустимо.
- З року в рік ваша команда традиційно відбирає очки у «Карпат», і минулий сезон не став винятком: «Олександрія» двічі обіграла ваш колишній клуб. Виходить, що львівська команда для вас – особливий подразник?
- Особисто для мене – так. А ось про наших хлопців я так не сказав би. Хоча вони прекрасно розуміють, наскільки важлива для мене гра з «Карпатами». Тому вони і налаштовуються на такі матчі по-особливому. Як і на поєдинки з лідерами – «Шахтарем», «Динамо» або «Зорею».
Але всі перипетії матчів минулого сезону з «Карпатами» вже в минулому. Тепер на чолі львівської команди мій кум Олександр Чижевський – і я цьому радий. Ще взимку говорив, що хотів би бачити його на посаді головного тренера.
Виходжу з того, що команду повинен тренувати український фахівець, а тим більше – львів’янин. Родом Чижевський хоч і з Волині, але колись ми з ним разом починали в Львівському спортінтернаті.
- Ви його привітали?
- Ну звичайно! Тепер будемо готуватися до нових баталій – родинним. (Сміється).
***
- Чи були в минулому сезоні матчі, що залишили почуття нереалізованості?
- Був такий – домашній з «Десною». Чернігівців ми повинні були перемагати. Нічия стала для нас несподіваною, адже суперника ми цілком і повністю перегравали. Але справедливості заради варто сказати, що були поєдинки, в яких і ми несподівано брали верх.
Фортуна в ході чемпіонату була як на нашому боці, так і на протилежній. І все ж, більшою мірою в минулому сезоні вона повернулася до нас обличчям.
- Хто з ваших підопічних виправдав очікування в повній мірі?
- Не стану переходити на особистості – тим більше що ми вже переключилися на підготовку до нового чемпіонату. Хлопцям сказав, що працюємо з чистого аркуша.
- В «Олександрії» нинішнього зразка виступає ряд досвідчених гравців, серед яких – Андрій Запорожан. Роки для нього – не перешкода?
- Так, і це приклад для всіх молодих хлопців. Навіть тестування, яке проводилося кілька днів тому, це зайвий раз підтвердило. Запорожан вибігає «сім по п’ятдесят» за одну хвилину – це дуже хороший показник. Деякі молоді футболісти цього не можуть, а нашому ветерану – вже 36!
У Запорожана хороші фізичні кондиції, дай Бог йому здоров’я. Упевнений, що він ще допоможе нашій команді.
***
- Визначеність щодо повернення в лад Василя Грицука з’явилася?
- Нещодавно він переніс операцію в Римі, і тепер йому належить процес відновлення. За прогнозами, триватиме він три-чотири місяці.
- Чи продовжить виступи в «Олександрії» Валерій Лучкевич?
- Ми оформили з ним угоду – як і з Дмитром Гречишкін. Залишається відкритим питання щодо Валерія Бондаренко, якого ми хотіли б взяти в оренду у «Шахтаря».
- Чи плануєте запросити в команду когось з гравців атаки?
- Робота в цьому напрямку ведеться. Два вакантних місця для перегляду футболістів атакуючого ланки у нас ще є …
В’ячеслав КУЛЬЧИЦЬКИЙ , Спорт-Експрес в Україні