Головна » Кубок України » «Інгулець» у фіналі Кубка України поступився «Шахтарю»

shah-ingСьогодні, 15 травня, у Запоріжжі на стадіоні «Славутич Арена» відбувався фінал Кубка України з футболу «Шахтар» (Донецьк) – «Інгулець» (Петрове, Кіровоградська область).

Якщо аналізувати стартові склади команд, то помічаємо, що вихованець кропивницького футболу Андрій Пятов залишився на лаві запасних. Також на лаві запасних залишилися основні гравці «гірників» Тарас Степаненко і Давид Хочолава. До стартового складу «Інгульця» повернувся Денис Балан, який пропустив кілька матчів через травму. На лаві запасних залишився Ніка Січінава.

Підопічні Сергія Лавриненко у протистоянні з донецьким «Шахтарем» зуміли втримати ворота недоторканими 27 хвилин. Перший напімомент створив Мораєс – голкіпер «Інгульця» Антон Ситником надійно зіграв у цій ситуації. «Інгулець» відповів ударом Артема Щедрого зі штрафного – вище воріт. На 28-ій хвилині Тете вдало підставив ногу і м’яч влетів у сітку воріт «Інгульця» – 1:0.

Забивши м’яч, «гірники» організували ще один на півмомент: Мораєс по лівому фланзі увійшов у штрафний майданчик і прострілив, але вчасно Максим Ковальов вибив м’яч. А на 30-ій хвилині матчу травмувався нападник «Інгульця» Олександр Мішуренко. То ж ще в першому таймі тренерський штаб мав проводити заміну. Замість Мішуренка на поле вийшов Ніка Січінава.

На 38-ій хвилині матчу донецька команда провела контратаку – Тайсон пробивав – голкіпер парирував. А через хвилину Тете оформив дубль- замкнувши зблизька передачу Ісмаілі – 2:0. Через кілька хвилин голкіпер «Інгульця» Антон Ситников парирував удар Алана Патріка. У компенсовані хвилини до першого тайму «Шахтар» ще збільшив перевагу у рахунку. Мораєс реалізував вихід один на один з голкіпером суперника – 3:0. З цим рахунком і завершився перший тайм зустрічі.

На 54-ій хвилині голкіпер «Інгульця» виручив свою команди після удару Мораєса, парирувавши його удар ногами. Через шість хвилин тренерський штаб «Шахтаря» провів дві заміни. Дуже скоро одна замін стала результативною. З передачі Тете відзначився Соломон, який гарним ударом поцілив у дальню дев’ятку воріт – це перший забитий м’яч Соломона у футболці «Шахтаря» в офіційних матчах.

А на 75-ій хвилині матчу голкіпер «Інгульця» Антона Ситников та стійка воріт врятували петрівську команду від пропущеного м’яча після удару Велінгтона Нема. Через чотири хвилини вже свою команду виручив голкіпер «Шахтаря» Олексій Шевченко, який спіймав м’яч після удару Артема Щедрого у ближній кут воріт.

На 85-ій хвилині після подачі Олександра Козака Ковальов пробив вище воріт. Через дві хвилини після передачі Кайоде Ісмаілі пробив вище воріт. Олександр Козак виходив у перспективну контратаку, але його з порушенням правил і ціною жовтої картки зупинив Велінгтон Нем. У компенсовані хвилини матчу голкіпер «Шахтаря» Олексій Шевченко парирував удар Іллі Коваленка. Матч завершився з рахунком 4:0 на користь донецького «Шахтаря».

Що ж «Шахтар» став володарем Кубка України сезону 2018/2019 років. «Інгулець» у цьому сезоні зробив подвиг – вперше команда першої ліги брала участь у фіналі Кубка України. До речі, за роки Незалежної України «Інгулець» є першою командою з Кіровоградщини, яка вийшла до фіналу Кубка України.

«Шахтар» (Донецьк) – «Інгулець» (Петрове) – 4:0 (3:0) (Тете, 28, 39; Мораєс, 45+1; Соломон, 64)
«Шахтар»: Шевченко, Болбат, Кривцов, Матвієнко, Ісмаїлі, Патрік, Маркос, Тете (Нем, 72), Коваленко В. (Соломон, 61), Тайсон, Мораес (Кайоде, 61).
«Інгулець»: Ситников, Запорожець, Клименко (Кучеренко, 66), Мішуренко (Січінава, 34), Коваленко І., Павлов, Балан, Щедрий (Козак, 83), Ковальов, Лупашко, Синьогуб.
Попередження: Коваленко В., 48; Нем, 89 – Лупашко, 45+1; Клименко, 57.

Віктор Слюсаренко, портал «Спортивна Кіровоградщина»