Головна » Юнацький футбол » ДЮФЛ: дві команди Академії ФК «Зірка» у лідерах

DUFLUУ черговому турі чемпіонату ДЮФЛ України три очка здобула тільки «Зірка» U-14, а от інші команди нашої Академії, на жаль, своїм суперникам із харківського «Металіста» та миколаївського «Торпедо» поступилися.

14-ти річні підопічні Вадима Даренка зіграли дуже домашній важкий матч проти ровесників із харківського «Металіста 1925». Витримавши потужний стартовий натиск конкурентів, які значно переважали кропивничан у антропометричних даних, господарі поля далі діяли дуже тактично виважено й здолали суперників. Але на початку матчу в наші ворота був призначений пенальті. Воротар «зіркових» Лев Нікітчук необачно вийшов на перехоплення й порушив правила в штрафному майданчику. Та сам воротар й виправив свою помилку, відбивши удар з 11-ти метрової позначки. Після цього харків’яни провели ще декілька дуже небезпечних випадів. Одного разу господарів врятувала стійка воріт, в іншому – захиснику вдалося вибити м’яч уже із лінії власних воріт, а згодом гравці «Металіста 1925», ще й не використали вихід сам на сам, коли свою команду знову врятував Лев Нікітчук. І все ж підопічним Вадима Даренка вдалося вистояти й провести разючу контратаку. Назар Дзядик промчав правим флангом й зробив зрячу передачу в район 11-ти метрової позначки. Там Віктор Цуканов фінтом прибрав захисника й холоднокровно вразив ціль. Не встигли гості оговтатися після першого голу, як рахунок подвоївся. І знову кропивничани провели класний контрвипад, коли вивели к воротам Олександра Жадана. Удар нашого гравця намагалися накрити захисник і воротар, але м’яч відскочив до Максима Скорохода, який вразив майже порожні ворота – 2:0.

Після цього гра трохи заспокоїлися, але ігрова перевага була на боці харків’ян. У одному з епізодів гості мали шанс скоротити відставання в рахунку, але нападник увірвавшись наодинці в наш штрафний майданчик пробив поруч із дальньою стійкою воріт Лева Нікітчука. А згодом футболіст «Металіста 1925» просто врізався в голкіпера «зіркових», коли до м’яча вже було точно не дістатися. Через біль воротар господарів дограв перший тайм й, навіть, встиг ще одного разу підстрахувати партнерів за межами штрафної. Але на другий тайм вийшов вже резервний воротар Максим Ніора й потрібно відзначити, що зіграв хлопець дуже спокійно та впевнено. Це при тому, що майже весь другий тайм харків’яни атакували й коли потрібно було, то Ніора не підвів. Хоча атаки гостей не виглядали небезпечними, адже наші захисники діяли гранично зібрано й спокійно. Хіба що стандарти виглядали небезпечними. Більш того, саме кропивничани, скоріше, мали збільшити свою перевагу, ніж гості її скоротити. Контратаки підопічних Вадима Даренка виглядали дуже небезпечними й лише не влучність в заключній стадії та гарна гра воротаря харків’ян не дозволили нашим хлопцям забити ще один м’яч, який би точно зняв усі питання відносно переможця. Але й без того господарі поля довели цей поєдинок до дуже важливої вікторії. Адже переграли кропивничани головного конкурента в боротьбі за перше місце в своїй групі. Тож, після цього туру, «Зірка» U-16 одноосібно лідирує, випереджаючи саме «Металіст 1925» на одне очко.

«Зірка» U-14 (Кропивницький) – «Металіст 1925» U-14 (Харків) – 2:0.

Голи за «Зірку»: 1:0, Цуканов Віктор; 2:0, Скороход Максим.

А от підопічним Вадима Бондаря, які також претендують на перше місце в своїй групі, травми та хвороба декількох провідних виконавців не дозволили продемонструвати свою звичну переможну гру в протиборстві з харків’янами. На полі, в цілому, була рівна гра з великою кількістю єдиноборств між штрафними. А от небезпечних моментів виникало небагато. І в кожному з таймів харків’яни свої шанси використали. У першій 45-ти хвилинці гості скористалися метушнею в штрафній «зіркових» й вдалим відскоком м’яча на гравця, який вразив ворота з близької відстані. А по перерві у футболіста «Металіста 1925» вийшов класний удар у верхній кут із за меж штрафного майданчика. Тож, підопічні Вадима Бондаря поступилася з рахунком 0:2. Незважаючи на цю невдачу, «Зірка» U-15 продовжує лідирувати в своїй групі, маючи однакову кількість очок із конкурентами з одеської «ДЮСШ-11 Чорноморець».

«Зірка» U-15 (Кропивницький) – «Металіст 1925» U-15 (Харків) – 0:2.

Дуже бойовим цікавим із великою кількістю гольових моментів вийшов поєдинок «Зірки» U-16 у Миколаєві проти «Торпедо». Зазначимо, що й тут дискваліфікації та травма не дозволили Дмитру Донченку виставити бойовий склад. Вже на перших хвилинах гості не використали два шанси. Захисники, навіть, не дозволили пробити Єгору Голованову та Михайлові Скунцу, коли ті вибігали сам на сам із голкіпером суперника, але дуже довго приймали рішення. Потім арбітр призначив у наші ворота дуже суперечливий пенальті, коли нападник торпедівців упав у штрафному майданчику більше за власної ініціативи. Пенальті господарі поля реалізували – 1:0. «Зіркові» побігли відіграватися, але проґавили швидку контратаку й рахунок подвоївся – 2:0. Але кропивничанам вдалося відіграти один м’яч, завдяки штрафному у виконанні Данііла Балана. Гол вийшов точною копією гола «Шевченко – Філімонов», коли воротар не розрахував свої дії й закинув м’яча у власні ворота – 2:1. Але ще до перерви миколаївці знову забили в швидкому контрвипаді – 3:1.

На початку другого тайму наші хлопці притиснули суперників до власних воріт й наслідком такого штурму став гол Андрія Збуня. А за нічийного рахунку «зіркові» не використали два стовідсоткові моменти відновити рівновагу, коли воротар врятував свою команду після удару впритул Андрія Збуня та виходу сам на сам Єгора Голованова. Ну а далі спрацювало неписане футбольне правило, коли хлопці Дмитра Донченка невдало виконали стандарт у воріт суперників. Торпедівці провели миттєвий контрвипад, що закінчився виходом один на один й голом з другої спроби, адже перший «постріл» наш голкіпер відбив. І свій п’ятий м’яч наші суперники забили, коли реалізували вихід п’ять в два. У підсумку, фінальний свисток арбітра зафіксував рахунок – 5:2 на користь миколаївського «Торпедо», хоча така перемога й не виглядала логічною. Підопічні Дмитра Донченка наразі займають передостаннє 9-те місце в турнірній таблиці, маючи однакову кількість очок із кременчуцьким «Кременем».

«Торпедо–ВУФК» U-16 (Миколаїв) – «Зірка» U-16 (Кропивницький) – 5:2.

Голи за «Зірку»: 2:1, Балан Данііл; 3:2, Збунь Андрій.

Ну а хлопці Дмитра Кононченка поступилися за абсолютно рівної гри через дуже суперечливий пенальті в кінцівці зустрічі. До цього суперники мали по одному реальному шансу вийти вперед, але воротарі зіграли надійно. Тож, пенальтійна поразка «зіркових» в нічийному двобої. Найстарші представники нашої Академії, маючи в своєму активі 11 очок, посідають 8-ме місце.

«Торпедо–ВУФК» U-17 (Миколаїв) – «Зірка» U-17 (Кропивницький) – 1:0.