Головна » Інше » Владислав Валіхновський: отримав досвід гри на змаганнях хорошого рівня

vallВ останні роки на волейбольних змаганнях різного рівня успішно виступає команда факультету фізичного виховання Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Про виступи команди поговорили з одним із лідерів «ФФВ ЦДПУ» Владиславом Валіхновським. Він також розповів про свою участь в інших турнірах, про виступи за команду рідного села Варварівка (Долинський район Кіровоградська область).

- З дитинства захоплювався волейболом?
– У школі віддавав перевагу баскетболу. Старші хлопці приходили грати у спортивний зал у волейбол, то ми час ділили на ці два види спорту – грали спочатку у баскетбол, а потім – у волейбол. Футболом захоплювався по-середньо, був голкіпером. Нині можу пограти у баскетбол, якщо є вільний час.

- Як розпочалося твоє становлення у волейболі?
– Ходив на баскетбольну секцію в обласному центрі. А перед вступом на факультет фізичного виховання Кіровоградського державного педагогічного університету на волейбол запросив мене тренер Костянтин Костянтинович Мартишевський. З баскетболу залишилися стрибок та швидкість. Я, окрім того, що ходив на тренування, займався сам волейболом, виконуючи настанови тренера Костянтина Костянтиновича. Він давав завдання, які я виконував, і це дозволило за рік мені вийти на кращий рівень гри у волейбол.

- У яких перших змаганнях на всеукраїнському рівні грав?
– У складі «ФФВ ЦДПУ» під керівництвом Костянтина Мартишевська та Сергія Руденка грав на різних всеукраїнських турнірах. Перемоги на турнірах у містах Кропивницький, Черкаси, Жовті Води, Кам’янське, Кривий Ріг дозволили побудувати хорошу командну гру і отримати потрібний досвід. За наслідками цих досягнень у 2017 році заявилися на всеукраїнську другу лігу. У тих змаганнях грали хороші команди. Там будується фундамент для виступу на професійному рівні. Однією з кращих команд у тих змагань був ВК «Нікополь». Ми у Бахмачі з рахунком 3:2 перемогли нікопольських волейболістів. А от у фіналі ми їм програли; перемогли львівський «Датський текстиль» і програли іншому львівському колективу «Сокіл-Сокаль». То ж у підсумку посіли третє місце. Думаю, що дебют нам вдався.

ffv-000

- Цього року команда «ФФВ-ЦДПУ» виступала у першій лізі.
– Так. У першій лізі не було прохідних ігор, всі суперники є сильними. Після попереднього сезону у другій лізі ми не підсилилися, а, на жаль, були кадрові втрати. По при це у протистоянні з сильними суперниками продемонстрували бажання до перемоги. У домашньому турі здобули дві перемоги і програли харків’янам. Я отримав досвід гри на змаганнях хорошого рівня. До речі, у цій групі перше місце посів добрезнайомий ВК «Нікополь», у якого є бажання грати у волейбольній вищій лізі.

23232222- У цьому сезоні команда «ФФВ ЦДПУ» виступає у «Студентській лізі». Які успіхи команди у цих змаганнях?
– У першому турі зустрічалися з сильною командою «СумДУ», якій поступилися. А потім у першому турі ми здобули дві перемоги: були сильнішими за «ХНУ» (Харків) (3:1) та «ПХДПУ» (Переяслав-Хмельницький) (3:0). У другому турі в Чернівцях ми перемогли київську команду «КНТЕУ» (3:1) та програли господарям «ЧНУ» і «НУФВСУ» з Києва. За підсумками двох турів вийшли до фіналу чотирьох, який відбудеться у Сумах. Там нашими суперниками будуть «ЧНУ» (Чернівці), «НУФВСУ» (Київ) та місцевий «СумДУ».

- Успішно виступаєте і на Універсіаді.
– Так. На першому етапі ХІV Універсіади України у місті Дніпро ми здобули перемогу. Збірна Кіровоградщини, завдяки успіху на Універсіаді попереднього року (третє місце у зональних змаганнях), виступала у першій зоні. Крім нашої, до неї разом із дніпропетровцями увійшли збірні Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей. Ми перемогли своїх суперників. Найбільш напруженою була зустріч з господарями, але ми змогли проявити характер і вирвати перемогу. Перемога на першому етапі дозволила вийти до фіналу Універсіади, у якому зіграють вісім кращих команд України.

- Окрім виступів у складі студентської команди ти граєш у різних дорослих волейбольних змаганнях.
– Запрошують пограти у турнірах у Черкасах, Долинській, Новоукраїнці. У Новоукранці організовують хороші змагання – у заявці два легіонери, один на майданчику. У складі «Зерновика» виграв цьогорічний чемпіонат.

- Нещодавно у складі команди рідного села виграв змагання серед сільських рад Долинського району.
– Вперше за три роки вдалося взяти участь у цих змаганнях. Змагалися чотири команди – з Іванівки, Маржанівки, Маловодяного і Варварівки. Варварівська команда впевнено перемогла на цих змаганнях. Приємно виступати за команду рідного села.

DSC_0445

5296800000

Віктор Слюсаренко, портал «Спортивна Кіровоградщина».


error: Копіювання заборонено!