Головна » Прем'єр-Ліга » Володимир Шаран: у Туреччині зіграємо чотири спаринги

Sharan22Про хід навчально-тренувального збору, який завершився кілька днів тому в Туреччині?  і про кадрові очікування «Олександрії» розповів її головний тренер Володимир Шаран.

 Зазвичай погода на турецькому Середземномор’ї стабільна і обходиться без сюрпризів. Що ж сталося цієї зими?

 – Мені вже доводилося чути, що подібні катаклізми виникли в Туреччині вперше мало не за півстоліття. Але ми базувалися в Аланії, де гори прикривали поля, на яких працювала команда. У підсумку весь тренувальний процес пройшов відповідно до плану – за винятком скасованого спарингу з болгарським клубом «Чорно море».

 - Тут вже втрутилася природа?

 – Ні, справа була в відсутності освітлення. Але, можливо, все склалося і на краще, адже багато хлопців виявилися травмовані, та й психологічний стан у декого був не найкращим. Після вимушеної паузи  ми здобули перемоги над вірменським «Пюніком» і македонським «Вардаром» . Так що другою частиною першого збору я задоволений. Що ж стосується першої, то нам довелося перебудовуватися з штучного поля на натуральне. Хлопці говорили, що ноги не «ті». В якійсь мірі ця особливість позначилася на результатах двох перших контрольних матчів – з болгарським «Ботєвим» і польською «Аркою». До речі, поляки виявилися дійсно хорошим суперником.

 - Що скажете про гравців,які перебували на перегляді в «Олександрії» : словака Івана Шранца і бразильця Андерсона Чубі?

 – Обидва залишалися у нас недовго – після першого ж спарингу їх відправили додому.

 - До вас на перегляд щороку прибувають іноземні футболісти, проте з різних причин в команді не залишаються. Чи замислювалися, що в цьому механізмі можна поміняти?

 – Чи замислювався? Звичайно. Була б в «Олександрії» відповідна зарплата – ми могли б знаходити хороших футболістів. Але у нашого клубу є бюджет і ліміт, який ми не переступаємо. Звідси і поява на перегляді гравців подібного рівня. Тому я завжди робив і буду робити ставку на українських футболістів. Самовіддана праця, наполегливість і взаєморозуміння з їх боку – все це є в тренувальному процесі. Підганяти ж кого-небудь, як трапляється в роботі з іноземцями, я не хочу. Легіонер спочатку повинен бути на голову сильніший за нашого футболіста – такого ми готові взяти в команду. Яскравим прикладом є грузин  Давід Таргамадзе, який підняв планку майстерності для іноземного футболіста. На неї ми й орієнтуємося. Якби мені довелося брати в команду легіонера, то саме такого. До слова, був варіант з Капанадзе з кутаїського «Торпедо», який готовий був їхати на нашу зарплату. Але він підписав контракт – і клуб його до нас не відпустив. Платити за нього відступні ми не зможемо. Хоча такого футболіста в «Олександрію» готовий взяти і без перегляду.

 - У час, що залишився до відновлення чемпіонату чи плануєте посилитися?

 – Ми очікуємо приїзду потенційного новачка на позицію нападника, якого я хотів би бачити в нашій команді. Це гравець хорошого рівня, до того ж з українським паспортом. Але поки питання ще не вирішилось. На даний  момент не відчуваю задоволення з приводу кадрового потенціалу команди. Вона укомплектована в не повному обсязі – особливо після того, як пішов з команди Бондаренко. З його переходом в «Шахтар» виникли проблеми в центральній зоні оборони. Хотілося б взяти на цю позицію гравця, який буде сильніше грати на ній ніж під час збору грали Бабогло і Дедечко. Хоча у нас і є варіанти з кандидатом на місце центрального захисника (наприклад, Микицей), я не можу бути задоволений діями лінії оборони. За чотири матчі першого турецького збору ми пропустили шість м’ячів. А це дуже багато.

 - Чи виправдали очікування появу в команді цієї зими Валерій Лучкевича та Дениса Дедечка?

 – З кожним матчем Лучкевич додавав, з’явилося взаєморозуміння з партнерами. Валерій – хлопець працьовитий, самовіддано віддається боротьбі в кожному ігровому епізоді. Зрозуміло, є помарки, але в цілому я задоволений його ставленням до роботи. Те ж стосується і Дедечка, який зосередився і показав хороший рівень – як на позиції центрального захисника, так і опорного хавбека.

 - Який стан справ з поверненням ветерана команди Василя Грицука?

 – Найближчим часом ми не побачимо його на полі, так як процес відновлення ще триває. Він знаходиться в Сербії на реабілітації, а коли зможе приєднатися до команди – мені поки невідомо.

  - Чи плануєте залучити футболістів з резервної команди?

 – Беремо на збір кількох молодих хлопців, які, за словами мого колеги з дубля, проявили себе з кращого боку останнім часом. Завжди даємо шанс молоді: так було на першому зборі, так буде і на другому.

 - Коли вирушаєте на другий збір до Туреччини?

 – Вилітаємо в суботу. На наступний день заплановано тестування. Що стосується ігрової практики, то заплановані чотири поєдинки: з боснійським «Железничаром», узбецьким «Бунедкором» і білоруським «Шахтарем». Ще один суперник поки, що уточнюється.

Вячеслав КУЛЬЧИЦЬКИЙ,  Спорт-Єкспрес в Україні


error: Копіювання заборонено!