Головна » Прем'єр-Ліга » Півзахисник ФК «Олександрія»: стараюся кожен день тренуватися

zaderaka-olПівзахисник ФК «Олександрія» Максим Задерака у спілкуванні з клубною прес-службою розповів про навчання в «Аметисті», взаємодію з тренером під час гри та власну вимогливість у тренувальному процесі.

- Навчаючись в «Аметисті» прививали олександрійський футбол. Якась специфіка цього футболу відчувалася? 
– Завжди тренери ставили подібний футбол до першої команди. Видно, що в Олександрії є футбол. Відчувалося, що людям подобається футбол. Вони приходять і отримують яскраві емоції. Хотілося, щоб ще більше приходило людей на наш стадіон. Нам дуже приємно, коли багато вболівальників приходить на стадіон і підтримують команду. У мене виростають крила за їх підтримки і хочеться бігти та забивати м’ячі. Віддаватися повністю грі. Так можу сказати про всіх хлопців нашої команди.

- На скільки це відчувається – ти в грі і ні про що більше не можеш думати. Це відчуває і аудиторія?
– 100 відсотків. Коли бачиш, що трибуни заповненні, у тебе йде дрож, у тебе серце б’ється набагато швидше. Ти дуже хочеш виграти цей матч. Можу сказати про гру з київським «Динамо». Дуже було приємно, що люди в такий мороз прийшли підтримати нашу команду. Тим більш гру поставили в 19:30 – було холодно. Ти не можеш не віддаватися повністю, коли бачиш що вболівальник сидить на стадіоні і прийшов повболівати за улюблену команду.

- А є вболівальники-критики. Дають поради, кричать. З одного боку кричить тренер, а з іншого – вболівальники. Чутно таких вболівальників, які гучно висловлюються свої поради?
– Це їх право. Кожен вболівальник приходить на стадіон віддати свої емоції. У когось щось накипіло, хтось хоче покричати. Ми будемо слухати нашого тренера. Він прививає там той футбол, якого ми маємо притримуватися. А те що люди кричать, висказують свої емоції – це нормально. На це ми не сильно звертаємо увагу. Більше звертаємо увагу на те, що люди приходять та вболівають за нас.

- Чути як співають «Червону руту» на трибунах?
– Так, ясна річ. Це завжди чути і це реально дуже добре.

- На скільки емоційно відчувається взаємодія з тренером під час гри? Мені знається, що футболіст нічого не бачить і входить у свою атмосферу. Як ти чуєш тренера?
– Ми завжди прислухаємося до тренера. Він бачить помилки і хоче підказати. Не завжди йому вдається достукатися до футболістів. Адже коли ти виходиш на поле, то у тебе скільки емоцій. Буває, що ти не завжди можеш увійти у гру – або темп високий, або десь не встиг, або першу передачу не своєму віддав і все – у тебе нерви здають. І от тренер завжди хоче достукатися і «встряхнути», щоб в тебе все виходило й все йшло на користь команди.

- Коли йде гра ти часто набираєш високу швидкість, але працюють закони фізики. Проти тебе часто жорстко грають опоненти, які мають більшу вагу, більші габарити. Починається силовий футбол. Як ти з цим справляєшся?
– Після таких стиків часто отримуєш травму. Я стараюся в такі дні залікувати травми і стати сильнішим. Потрібно бути настільки швидким, що за мною не встигали. Той же Мессі – за ним ніхто не встигає, він такі швидкості набирає, що його складно збити.

- Ти сповідуєш швидкісний футбол. На скільки часто ти бігаєш? Тебе бачать в парку олександрійці?
– Дуже часто бігаю. Стараюся кожен день тренуватися, навіть у сезон, коли йде, двічі тренуватися. Розумію без цих тренувань складно.

- Це окрім футбольних тренувань ти додатково бігаєш?
– Так. Нині у відпустці теж тренуюся. Футболіст два дні пропускає і йому складно знову входити у це середовище. У відпустці нам сказали тиждень відпочивайте і все. Потрібно тренуватися. Потім будуть складні збори. Потрібно добре себе підготувати до зборів, тому що вони наскільки складні. Їх варто пережити. Особливо складні у перші два тижні.


error: Копіювання заборонено!