Михайло Романчук став дворазовим чемпіоном Євро-2018

Rohmanchuk-plav22-річний українець Михайло Романчук став дворазовим переможцем чемпіонату Європи-2018 з плавання, який відбувається у ці дні в Ґлазґо (Шотландія).

Щойно Романчук впевнено переміг на дистанції 800 метрів вільним стилем. Переміг у фірмовому для себе стилі – стриманий початок з поступовим прискоренням ближче до фінішу. В підсумку, торкнувшись бортика після подолання дистанції, наш земляк виграв у чемпіона попереднього Євро на цій дистанції Ґреґоріо Пальтрінієрі з Італії майже корпус.

Чемпіонський результат 7.42,96 – то помітно ліпше, ніж попередній особистий і національний рекорди Романчука. Торік на чемпіонаті світу в Будапешті він подолав цю дистанцію за 7.45,85 і досі ліпше не плавав.

Чемпіонат Європи-2018 з плавання. Ґлазґо (Шотландія)

800 м вільним стилем
1. Михайло Романчук (Україна) – 7.42,96 рекорд України
2. Ґреґоріо Пальтрінієрі (Італія) – 7.45,12
3. Флоріан Веллброк (Німеччина) – 7.45,60

9. Сергій Фролов (Україна) – 7.54,31

Романчук виграв вже своє друге золото на чемпіонаті Європи в Ґлазґо. У стартовий зимагальний день він переміг на 400-метрівці, а трохи згодом став другим на дистанції 1500 м вільним стилем. Як і сьогодні, в попередніх двох дисциплінах перемагав Михайло з національними рекордами.

Ще одне золото українській збірній приніс Андрій Говоров, котрий позавчора з рекордом чемпіонатів Європи був першим на коронній 50-метрівці батерфляєм.