Головна » Блоги » Антхольц 2018. Результати жіночого мас-старту

Semerenko-ValyaМенше доби минуло з моменту фінішу вчорашньої гонки переслідування у жінок, коли лідер білоруської команди Дар’я Домрачева зробила гарний жест, відмовившись від боротьби на фініші з Доротеєю Вірер, яка втратила перед цим лижну палицю. І ось сьогодні Даша сповна компенсувала вчорашню різницю між другою і третьою ступенями подіуму. Перемогою в мас-старті!

Хоча аж до четвертого рубежу ближче всіх до золота була якраз Доротея Вірер. Італійка, перед захопленими та переповненими трибунами, проводила прекрасну гонку, немов намагаючись довести, що вчора вона була сильнішою і без благородних поступок. Після трьох ідеальних рубежів, до заключної стійки вона підійшла беззаперечним лідером, краще за всіх пристосувавшись до погодних умов, що змінилися в гіршу сторону в Антхольці.

Але навіть підтримка багатотисячної аудиторії на стадіоні не допомогла Доротеї впоратися з хвилюванням у вирішальний момент. Два промахи в заключній стійці і падіння швидкості на останньому колі відкинули її за межі призової трійки, і фінішувала Доро лише сьомою. Анастасія Кузьміна, яка прийшла на стрільбу за нею в 17-ти секундах, також не обійшлася без кола штрафу, відкривши вікно можливостей для великої групи суперниць, які йшли слідом.

Але помилялися всі! І лише Дар’я Домрачева, яка стала на десятий килимок для вирішальної стрільби з програшем лідерові майже в 40 секунд, зуміла закрити всі мішені, і вискочити зі стадіону лідером! Правда, всього в трьох секундах позаду в погоню відправилася швидша Кузьміна, і можна було передбачати красиву фінішну розв’язку. Але, як же включилася Даша на перших кілометрах! До середини кола вона довела перевагу до 15-ти секунд, повністю знявши питання про переможницю!

Кузьміна фінішувала другою, а в боротьбі за бронзу знову знайшлося місце швидкісному подвигу Кайси Макаряйнен! На цей раз фінській спортсменці довелося ногами компенсувати чотири (!) кола штрафу. Але сьогодні лідер Кубку світу показала, що неможливого для неї дуже мало. За чистою швидкості вона виграла у найближчої суперниці Кузьміної 40 секунд і більше хвилини – у всіх інших! На останньому колі Макаряйнен відіграла п’ять позицій, діставшись до подіуму!

Краща з українок в цій гонці, Валя Семеренко, вичавила з мас-старту максимум з можливого на сьогодні. Лише один промах дозволила собі Валя на четвертому рубежі, після чого достойно трималася на останньому колі, а на фінішній прямій добре поборолася за 11-е місце з білорускою Іриною Кривко. Віта Семеренко, оптимістично почавши гонку з нуля в стрільбі лежачи, потім на кожному з рубежів допускала по одному промаху і фінішувала 22-ю.

Перед Юлією Джимою в цій гонці стояло два завдання. По-перше, відчути змагальний ритм після пропуску двох стартів в Антхольці через хворобу, по-друге – мінімізувати втрати в загальному заліку Кубку світу. І якщо перше завдання можна вважати виконаним, то з другим не склалося: Юля була не швидка на трасі, а додані до цього 750 метрів за п’ять кіл штрафу привели в підсумку до 28-ї позиції на фініші.

Ті, що стояли сьогодні поруч на подіумі: Макаряйнен і Кузьміна так само дружно крокують і в загальному заліку Кубку світу. Проте, з 15-очоквим запасом лідером тоталу на Олімпіаду поїде фінська спортсменка. А оскільки виділитися жовтим бібом в Пхенчхані Кайса не зможе, то хочеться побажати їй прикрасити себе хоча б однією олімпійською медаллю. Такі ж побажання – і Віті Семеренко, яка зберегла 10-е місце, і всім іншим нашим дівчатам.

Мас-старт. Жінки
1. Дар’я Домрачева (1+0+0+0) 40:23.9
2. Анастасія Кузьміна (1+1+0+1) +11.9
3. Кайса Макаряйнен (1+0+2+1) +16.2

11. Валя Семеренко (0+0+0+1) +1:06.4
22. Віта Семеренко (0+1+1+1) +1:57.0
28. Юлія Джима (1+0+3+1) +5:08.2


загрузка...
error: Копіювання заборонено!