Андрій Пятов: Виконали завдання, яке поставили перед нами

pyatovВоротар «Шахтаря», вихованець кіровоградського футболу, Андрій Пятов дав невелике інтерв’ю кореспонденту Football.ua в Бразилії.

– Як ви відреагували на ідею клубу приїхати до Бразилії?

– Було несподівано, звичайно! Ми знали, що, по-моєму, останні п’ять років нам пропонували сюди приїхати, але не виходило. Зараз Луческу вирішив, а нам діватися-то нікуди. Все-таки цікаво побувати в Бразилії, шкода, не вийшло на чемпіонат світу з’їздити …

– Гризе образа з приводу непотрапляння на чемпіонат світу?

– Образа на себе тільки.

– Чи складно взагалі працювати при такій температурі?

– Якщо чесно, так. Дуже складно, тому що температура може днем підніматися до 40 градусів, незвично для організму, інший часовий пояс. Але це перші дні – потім звикнемо, думаю, втягнемося.

– Бразильцям, напевно, легше?

– Звичайно, легше, вони все-таки провели тут місяць, може трохи менше під час відпустки. Їм звичніше.

– Опишіть розпорядок дня.

– Вранці підйом, сніданок, о 9:30 починається тренування – пробіжка на пляжі, волейбол. Потім обід, сон, відпочинок, а ввечері знову тренування.

– З Антоном Каніболоцьким ви зіграли по сім матчів у чемпіонаті. Це достатня навантаження або хотілося б отримувати її більше?

– Міркувати про це не в нашій компетенції. Навантаження йде психологічна, кожен хоче зіграти – вирішувати тренеру. Добре, що він довіряє і вважає, що ми вдвох гідні грати. Він довіряє нам повністю, а в якій грі, хто буде грати, вирішує тільки він.

– Але всі матчі в Лізі чемпіонів відіграли ви. Чи не вважаєте себе воротарем номер один?

– Я так ніколи не вважав себе. Тренер вирішує.

– У минулих чемпіонатах Шахтар вигравав титул без надзусиль, зараз ви трохи відстаєте від Динамо. Це бо не граєте вдома?

– Ну, звичайно. З Донбас Арени важко було відвезти очки будь-якому супернику. Вважайте, ми позбулися такого плюса. Але найголовніше, що залишилися тієї ж сильною командою, з тими ж цілями, зберегли склад і долаємо ті труднощі.

– Вихід в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів, по-вашому, в ситуації, що склалася – прояв сили волі?

– В такій ситуації – звичайно. Але не кажу, що ми подвиг зробили. Тільки виконали завдання, яке поставили перед нами.

– У Лізі чемпіонів хотілося б зіграти проти слабшого суперника або задоволені, що доведеться зустрітися з Баварією?

– Звичайно, хотілося б більш слабкого.

– Кого, наприклад?

– Це вже без різниці. Когось іншого. Але з Баварією зіграти теж хочеться.

– У Шахтарі зараз великий вибір центральних захисників – Кучер, Ракицький, Ордець, Кривцов і Воловик. З якою парою з цих гравців вам найбільш надійно і комфортно грати?

– Ви знаєте, скільки у нас бувало травм, а ми граємо в Лізі чемпіонів, в чемпіонаті та Кубку. Бувало так, що залишалося тільки два захисники – хтось пропускав через дискваліфікацію, хтось травмувався. А з ким грати – без різниці. Всі – хороші захисники, високого рівня.

– Які стосунки в команді між українцями та бразильцями? Коли вони влітку не прибули вчасно в розташування команди, якби хтось подзвонив і сказав: “Ми далеко від війни” – допомогло б?

– Це минула історія, не хочеться її піднімати, у них свої агенти є, які хотіли цим скористатися. Ми цього не торкаємося, це питання до генерального директора. Головне – що вони залишилися, зізналися, що були неправі, хочуть грати і доводити це на футбольному полі.

– Проте, дехто не засвоїв уроки.

– Ви самі знаєте, це менталітет бразильців. Але найприкріше, що ми приїхали вже сюди, а вони не змогли дістатися вчасно. Правда, я ж не знаю причин, за якими вони відсутні. Приїдуть – зможете у них самі запитати.

– У вас рік тому з’явився новий тренер воротарів – Томіслав Рогіч.

– Томіслав дотримується європейської школи, він багато бачив, їздив, був у багатьох командах. Тому він дає нам найкраще, що дають тим же Нойєра, Буффону.

– Тренувальний процес зазнав кардинальних змін?

– Цікавіше став. Виконуємо вправи не тільки футбольними м’ячами, а й тенісними, регбійними, трикутним та медичними м’ячами, які важать по три-п’ять кілограм. У нього великий набір вправ.

– Відчуваєте прогрес?

– Так, звичайно, тільки потрібно прислухатися і виконувати.

Football.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.