Головна » Редакція » Згадаємо основні спортивні події: листопад-грудень

logoЗавершується 2014 рік. Згадаємо основні епізоди в спортивному житті нашої області, які були опубліковані на порталі «Спортивна Кіровоградщина»: листопад-грудень.

Гравця “Зірки” Дмитра Фатєєва викликали до молодіжної збірної України. Став відомий розширений список кандидатів до молодіжної збірної України, яка 13 листопада має зіграти товариський матч з командою Туреччини в рамках тижневого навчально-тренувального збору.

federaz-kir9 листопада в завершальний день Кубку України з греко-римської боротьби серед юніорів (1995-1997 рр.н.) кіровоградець КМС Андрій Кулик (тренер Горбань М. А. ) в фіналі поступився за якістю з рахунком 6:6 майстру спорту України Віталію Кушніру (Київська обл. -Донецька обл.) і став срібним призером.
На шляху до фіналу наш юний спортсмен, він 1998 року народження і ще виступає в кадетський групі, впевнено “на туше” переміг двох суперників, а за вихід в фінал “чисто технічно” з рахунком 8:0 здолав борця із Київської області Черкаса Івана. Президент Федерації греко-римської боротьби Кіровоградщини вважає виступ Андрія дуже успішним. Загалом представники Кіровоградської області двічі піднімалися на п’єдестал: як ми вже повідомляли, володарем Кубку України в перший день змагань став Майстер спорту України Козлюк Владлен.

FC-AF-PyatihatckaФК «АФ-П’ятихатська» — володар Кубка України. Відбувся матч-відповідь фіналу Кубка України серед аматорів СКК «Демня» — «АФ-П’ятихатська». На Львівщину «АФ-П’ятихатська» завітала лише з думками завоювання Кубка України. Після перемоги з рахунком 1:0 в першому матчі потрібно було ще раз довести, що сильніше від суперника. І це «АФ-П’ятихатській» вдалося.
СКК «Демня» — «АФ-П’ятихатська» 1:2 (1:0) (Кухарський, 21 — Артюх, 75; Хорольський, 88)
СКК «Демня»: Крашевський, Сидорко, Кухарський, Гусак, Слука, Дорошенко, Войтович (Теплий, 76), Покладок (Краївський, 78), Свінціцький, Борик, Товкацький (Витак, 87)
«АФ-П’ятихатська»: Бобров, Бриль, Мамонов, Сафонов, Сокол, Батраченко. Коляда (Хорольський, 87), Ніколайчук (Степанюк, 90+4), Артюх (Запорожець, 87), Білоусов, Фальковський (Колєсніков, 90+3)
Попередження: Слука, 20; Покладок, 59 — Сафонов, 56; Коляда, 88.

federaz-kir13 листопада відбулася звітно-виборна конференція федерації греко-римської боротьби Кіровоградської області. В своїй звітній доповіді-презентації президент федерації Малишок В.І. провів глибокий аналіз стану греко-римської боротьби на Кіровоградщині та підсумував результати роботи президента. Відбулася принципова розмова щодо оцінки результатів, накопичених проблем та шляхів їх вирішення. Конференція, незважаючи на самовідвід, обрала Малишка Валерія Івановича на посаду президента федерації на новий строк. Віце-президентом федерації обрано Горбаня Миколу Андрійовича. В роботі конференції прийняли участь та виступили заступник управління фізичної культури та спорту Кіровоградської міськради Іванов Славік Петрович та голова ревізійної комісії НОК України Ковальов Володимир Олексійович.

dzudo-dituВосьмий відкритий всеукраїнський турнір із дзюдо серед юнаків і дівчат «Золота осінь» відбувся у Харкові та зібрав борців чотирьох країн – України, Білорусії, Росії та Молдови. Нагороди на ньому вибороли твоє вихованців тренера Рудольфа Матвєєва зі Світловодської комплексної ДЮСШ. Звання переможця змагань завоював Ілля Середенко, який був найсильнішим серед юнаків 2002-2003 р.н. у ваговій категорії до 50 кг. Двічі юні світловодчани входили до чільної трійки у віковій групі юнаків 2004-2005 р.н. Станіслав Рибін у вазі до 38 кг не залишив шансів своїм суперникам, і став заслуженим переможцем. Сергій Постіл завершив виступи із третім результатом у вазі до 46 кг.

ChervyakКіровоградський професійний боксер Олександр Червяк (14-4-1, 4) здобув перемогу в бою із грузином. Олександр переміг грузина Паата Адуашвілі (11-6-2, 8) технічним нокаутом в п’ятому раунді. Цей бій відбувався на арені броварського ТРЦ “Термінал” в андеркарді турніру «K2 Promorions».

Столичні дзюдоїсти Кеджау Ньябалі та Дмитро Лучин, які виступають і за Федерацію дзюдо та самбо Кіровоградщини, увійшли до числа кращих спортсменів Чемпіонату України серед чоловіків і жінок, що 19-21 листопада проходив у Луцьку.
21-22 листопада в м. Олександрії відбулися одразу два чемпіонати України з кіокушинкай карате: в розділі «ката» серед молодших юнаків і молодших дівчат 2000-2005 р. н. та в розділах «ката» і «куміте» серед юніорів та юніорок 1996-1997 р.н.

federaz-kir6-7 грудня в м. Києві відбувся розіграш Кубка України з греко-римської боротьби серед дорослих. Відмінний результат у ваговій категорії 71 кг продемонстрував знам’янчанин, член збірної команди України, майстер спорту України міжнародного класу Микола Савченко. На шляху до фіналу Микола (його тренують Заслужені тренери України Юрій Клюка і Олег Баламутов) впевнено з явною перевагою виграв у всіх суперників. Але фінальна сутичка з борцем із Тернополя майстром спорту України Олександром Новачком виявилася дуже напруженою: за 20 секунд до закінчення сутички за рахунку 1:1 Микола Савченко проходить в корпус і проводить кидок на 4 бали. У підсумку 5:1 на користь нашого земляка і Кубок України, як нагорода за майстерність!

У Києві відбувся відкритий чемпіонат України по бразильському джиу-джитсу, в якому взяли участь борці з усієї України, а також команди з Дагестану і Білорусії.
Кіровоградська команда СК «Борець» під керівництвом тренера Євгена Скирди показала на даному турнірі відмінні результати. У загальному заліку кіровоградські спортсмени завоювали 3 золотих, 1 срібну та 1 бронзову медалі.
Чемпіонами України стали:
– Олександр Васильченко у ваговій категорії 64 кг., за категорією “юніори”. Саша провів 4 сутички, 2 з яких завершив достроково.
– Євген Криж у ваговій категорії 64 кг., серед дорослих. Женя провів 4 сутички, 3 з яких завершив достроково.
– Роман Непота у ваговій категорії 74 кг., серед дорослих. Всього Роман провів 8 сутичок, 4 у своїй ваговій категорії і став чемпіоном України. Після чого ще 3 сутички в абсолютній вазі (категорія в якій зустрічаються всі переможці турніру у своїх вагових категоріях). В “абсолютці” Роман виграв першу сутичку достроково, у другій поступився по балах супернику на 15 кг, важче і за третє місце виграв у суперника, на 40 кг. важчого за себе.
Срібним призером чемпіонату України став Сергій Коркач, який виграв три сутички і поступився лише у фінальній сутичці.

pankration5-7 грудня в Сумах відбувся чемпіонат України з панкратіону. Участь у цих змаганнях взяли більше 600 спортсменів із 12 областей. Поєдинки проходили одночасно на трьох майданчиках легкоатлетичного манежу УАБД ім. В. Голубничого. Нагороди розігрувалися в трьох дисциплінах – греплінг, традишн і фул.
На цих змаганнях Кіровоградщину представляли 15 спортсменів, серед яких двоє зі Знам’янки: Михайло Сайфудінов і Сергій Сахнюк (тренер Олексій Слуцький). Михайло Сайфудінов успішно виступив в Сумах, здобувши бронзову нагороду у ваговій категорії 59 кг серед юнаків 1999/2000 років народження. Цей результат дозволив Михайлу виконати норматив кандидата в майстри спорту України з панкратіону.

Віктор Слюсаренко, портал «Спортивна Кіровоградщина».